Напружена ситуація у Черкасах: конфлікт навколо переходу парафії та силового зіткнення в монастирі. Митрополит Іоан на прес-конференції розкрив юридичні деталі, спростував непорозуміння щодо обставин конфлікту та закликав до мирного вирішення шляхом юридичних кроків, дотримуючись законодавства України.

Митрополит Іоан оголосив подробиці переходу та зіткнення на парафії, спростував непорозуміння та закликав до миру

Черкаське православне протистояння: Прес-конференція Митрополита Іоана розкриє подробиці та перспективи у суперечці парафії Різдва Пресвятої Богородиці

Черкаси, 21 листопада 2023 року — Щойно відбулася напружена прес-конференція Митрополита Черкаського та Чигиринського Іоана, який розглядав конфлікт щодо переходу парафії Різдва Пресвятої Богородиці до Православної Церкви України (ПЦУ) з підпорядкування УПЦ в канонічному єднанні з Московським Патріархатом.

Нагадаємо: 20 листопада, близько 10:00 години, до поліції надійшло повідомлення про конфлікт на вулиці Благовісній у Черкасах. Епіцентром став монастир РПЦ в Україні!

Про це повідомили у пресслужбі поліції Черкаської області.

Поліцейські, які перебували на місці події, вжили заходи для забезпечення порядку. Наразі встановлюються усі обставини. Деталі поліцейські обіцяють оприлюднити згодом.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Водночас, як зазначають у соцмережах очевидці події, конфлікт стався між військовими й активістами та прихожанами УПЦ московського патріархату.

Важливі моменти:

  1. Перехід до ПЦУ: Митрополит Іоан розкрив докладні обставини та юридичні аспекти переходу парафії до автокефальної Української Православної Церкви (ПЦУ), зазначивши, що це відбулося відповідно до законів України та добровільних процесів канонічного єднання з Православною Церквою України.
  2. Ситуація у храмі: Висвітливши становище у храмі, митрополит поділився інформацією щодо відмови представників УПЦ МП віддавати приміщення та наслідків цієї відмови.
  3. Мирне врегулювання: Враховуючи резонанс в ЗМІ та серед членів Православної Церкви, митрополит висловив свою зтурбованість настроями серед вірян та духовенства в середині Церкви. Тому він закликав до миру та взаємного порозуміння, спростовуючи жорстокі факти побиття людей під час конфлікту та наголошуючи на юридичному аспекті.

Реакція громадськості:

Події у Черкасах викликали обурення серед громадян, але також спровокували обговорення необхідності толерантного та мирного відношення до релігійних відмінностей і неприпустимість насильницьких дій щодо простих віруючих людей.

Майбутні перспективи:

Прогнозуючи майбутнє, митрополит Іоан висловив сподівання на позитивний розвиток подій та вирішення конфлікту без подальших протистоянь, дотримуючись християнського вчення.

Прес-конференція стала важливим кроком у врегулюванні цього релігійного конфлікту, а спільнота залишається в очікуванні розвитку подальших подій.

Джерело: Черкаська єпархія ПЦУ