Унікальний жест Синівської Любові: Митрополит Епіфаній вітає Патріарха Філарета з днем народження, намагаючись зтерти розбіжності. Вітання передано через секретаря архієпископа Агапіта, вказуючи на складний, але надійний шлях до взаєморозуміння.

Ювілейне Примирення: Предстоятель ПЦУ Епіфаній Привітав Патріарха Філарета Із 95 Роками Життя

Неймовірний хід подій, Митрополит Київський і всієї України Епіфаній, привітав Його Святість Патріарха Філарета з 95-літтям, незважаючи на триваючий п’ятирічний конфлікт між ними. Вітання, яке було передано через секретаря Київської Митрополії архієпископа Агапіта, вказує на труднощі шляху Патріарха та надію на подальшу співпрацю.


Від мене особисто та від нашої Помісної Церкви прийміть вітання з нагоди ювілею 95-ліття від дня Вашого народження. В юності через трагічні події ІІ Світової війни та загибель на фронті батька Ви відчули покликання до служіння Богу і Його Святій Церкві. У такий незбагненний для людського розуміння спосіб Господь Своїм Промислом через горе і страждання спрямував Вас до блага. І в подальшому така незбагненна дія Промислу не раз виявлялася щодо Вас», – зауважив Епіфаній.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

«Ви багато потрудилися для Церкви в складних умовах як за радянського часу, так і в час відродження незалежної України. Ми визнаємо і шануємо добрі плоди Вашої тривалої праці, зокрема – розбудову і утвердження Помісної Церкви, Ваш внесок у проведення Об’єднавчого Собору та отримання Томоса про автокефалію», – додав митрополит.

Патріарх Філарет, свого часу, висловив протест проти припинення існування Української Православної Церкви Київського Патріархату, продовжуючи свою боротьбу за визнання автокефалії та критикуючи методи керівництва та церковну політику Митрополита Епіфанія.

Молодий предстоятель наголосив, що патріарх обрав «інший шлях», який не прийняли і не приймуть ані повнота Церкви, ані українське суспільство. «Представники повноти Православної Церкви України – єпископат, духовенство, вірні, а також представники всіх верств українського суспільства святкуючи разом в Палаці «Україна» Ваше 90-ліття засвідчили Вам щиру вдячність за все, зроблене для того, щоби шлях Української Церкви до визнаного автокефального статусу був довершений. Тоді ми щиро мали надію, що і надалі будемо співпрацювати з Вами, як нашим Почесним Патріархом, матимемо у Вашій особі підтримку в подальшому утверджені Помісної Церкви. На жаль, Ви обрали інший шлях – той, який тоді здавався Вам вірним. Але який не прийняли і не приймуть ані повнота Церкви, ані українське суспільство, що за ці роки стало ясним і для всіх очевидним», – переконаний Епіфаній.

«Однак, попри весь біль і смуток, завдані Церкві і народу гіркими наслідками згаданого вибору, ми незмінно шануємо Вашу попередню працю на благо Помісної Церкви і України. І тому в день Вашого ювілею щиро бажаємо Вам мудрості, мужності, благодатного наставлення від Бога, примноження духа терпіння і любові, зміцнення тілесних сил. І молимося, щоби Господь благословив вінець Вашої життєвої дороги вірними рішеннями заради миру і єдності Церкви. Нехай Боже благословення перебуває з Вами!» – побажав митрополит.

Митрополит Епіфаній, в своїй вітальній заяві, висловив повагу до досягнень Патріарха Філарета та висловив сподівання на мудрі рішення заради миру і єдності Церкви. Попри минулі непорозуміння, цей крок молодого Предстоятеля, вказує на мудрість та намір до мирного врегулювання суперечок в Православній церкві України.