Дізнайтеся більше про життя, передбачення та вплив пророка Міхея – шостого із 12 малих пророків Старого Заповіту. Відкрийте для себе його непересічне пророцтво щодо Юдеї та Ізраїлю, включаючи загрози та спасіння, а також його важливий внесок у передачу духовних послань.

Спадщина старозавітнього пророка, яка живе до сьогодні

Пророк Міхей, шостий із 12-ти малих пророків, походив із коліна Юдового і був родом із міста Морасфі, від чого і називають Морасфитянином. Своє пророче служіння розпочав близько 778 р. до Різдва Христового і проходив його майже 50 років за царів юдейських Йоафама, Ахази та благочестивого праведного Єзекії (721–691 рр. до Різдва Христового, пам’ять 28 серпня). Він був сучасником пророка Ісаї.

Викриття та передбачення пророка Міхея стосувалися як юдейського, так і Ізраїльського царств. Він передбачав лиха, що загрожували Ізраїльському царству при його руйнуванні, і Юдею при нашесті царя Сеннахерима Ассирійського.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Йому ж належить пророцтво про народження Спасителя світу: ” І ти, Вифлеєме-Ефрафо, чи малий ти між тисячами Іудиними? з тебе вийде Мені Той, Який повинен бути Владикою в Ізраїлі і Якого походження від початку, від днів вічних (Мих.5,2). Зі слів пророка Єремії (Єр.26,18-19) видно, що юдеї побоялися вбити пророка Міхея. Мощі його знайшли в IV ст. після Різдвом Христового у Варафсатії.

Молитва до пророка Міхея:

Божественний пророк Міхею, що відкрив для нас таємниці слова, звертаємось до Тебе з покорою. Наповни наші серця мудрістю та вірою, надією в Твої передбачення. Допоможи нам зрозуміти значення Твоїх слів для нашого життя, і наділені твоєю благодаттю, ми могли б віддавати славу Богові в наших вчинках та словах. Амінь.

Джерело – Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія