На Донеччині оголосили вирок священику УПЦ МП з Горлівської єпархії, який закликав парафіян до співпраці з окупантами й лобіював інтереси місцевого “коменданта”

Сім років за ґратами за співпрацю з ворогом і заклики до толерантності до окупаційної “адміністрації”. Саме такий вирок отримав настоятель “Казанської” парафії смт Ярова Горлівської єпархії УПЦ МП на Донеччині, який добровільно вступив у змову з російськими військовими.

Про це 16 лютого повідомила пресслужба Донецької обласної прокуратури.

Досудове розслідування у справі священнослужителя-колаборанта проводило ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях. Перевертня у рясі затримали й арештували після деокупації селища міського типу Ярова українськими бійцями.

Сторона обвинувачення довела у суді, що у травні 2022 року очільник так званої “Казанської” парафії смт Ярова Горлівської єпархії УПЦ МП добровільно пішов на співпрацю з російськими загарбниками та на їхнє замовлення організував збір парафіян у приміщенні місцевого клубу. Користуючись повагою місцевих жителів, настоятель повідомив їм, що населений пункт контролюється російською федерацією, і закликав підтримати кандидатуру нового “керівника” від окупаційної влади.

Суд ухвалив священнику вердикт за фактом колабораційної діяльності (ч. 5 ст. 111-1 ККУ). Наступні 7 років він проведе за ґратами. Йому присудили покарання у вигляді ув’язнення з позбавленням права обіймати посади в органах державної влади та місцевого самоврядування на строк 12 років з конфіскацією майна.

Нагадаємо, працівники ДБР повідомили про підозру жительці Вовчанська, яка після окупації регіону допомагала загарбникам видавати паспорти рф.