Шостого грудня 2023 року в історії Миколаївського собору Кременця розгорнулося яскраве святкове молитовне дійство – перше богослужіння автокефальної Православної Церкви України в день пам’яті святителя Миколая. Проповідь та молитва за Україну вперше пролунали українською мовою, надаючи цьому дню особливий духовний зміст.

Урочисте Богослужіння, проповідь та молитва за Україну звучать вперше українською за 191 рік в історичному Соборі Кременця

На святкову літургію в соборі зібралися представники церковної громади, які стали свідками історичного події. Очолили це богослужіння митрополит Луцький і Волинський ПЦУ Михаїл, митрополит Тернопільський і Кременецький ПЦУ Нестор та єпископ Хмельницький і Кам’янець-Подільський ПЦУ Павло.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Українська молитва в Миколаївському соборі пролунала вперше за 191 рік, цей момент в історії відображено важливою духовною рівновагою у часі україно-російської війни. Ця подія не лише відзначила перехід собору до молитовної опіки Православної церкви України, але і вклала в себе глибокий сенс молитви за перемогу українських воїнів в День Збройних Сил України.

До вашої уваги, дорогі брати та сестри, проповідь виголошена в стінах унікальної святині Миколаївського Собору, українською мовою вперше майже за 200 років існування.