Дізнайтеся про життєвий шлях преподобного Агапіта Печерського, видатного лікаря безвідплатного, який зцілював тіла та душі людей у ХІ столітті. Він був учнем преподобного Антонія Печерського та проявив надзвичайні здібності в лікуванні хворих за допомогою молитви та лікарських зіллів. Його великодушність і благочестя зробили його відомим по всій Київській Русі. Розповідається про чудесне зцілення князя Володимира Мономаха та непохитну віру преподобного навіть у часи хвороби та нападів заздрісників. Легендарний святий залишається символом спокою, надії та зцілення для людей сьогодення.

Життя та дивовижні чудеса святого цілителя Київської Русі

Преподобний Агапіт Печерський, лікар безвідплатний, родом з Києва, постриженик і учень преподобного Антонія Печерського.

Пройшло вже майже тисяча років із його земного життя і упокоєння, але по сьогоднішній день його пам’ять святкують в Україні по особливому.

В молодому юнакові вже з дитинства палало те божественне світло, яке побачив в ньому преподобний Антоній і вже тоді розумів, що цей юнак буде великим угодником Божим.

Якщо хтось із монастирської братії хворів, преподобний Агапіт приходив до нього і самовіддано доглядав за хворим, годував вареною травою, яку готував сам, і хворий, по молитві преподобного, видужував.

До монастирського лікаря, який володів даром зцілення, зверталися за допомогою і багато людей, як бідних так і знатних.

У той же час в Києві був досвідчений лікар-вірменин, який за одним виглядом хворого міг визначити ступінь важкості хвороби і навіть день його смерті. Коли один із таких приречених звернувся до святого Агапіта, благодатний цілитель із молитвою дав йому поїсти страв із монастирської трапези, і хворий видужав. Розпалений заздрістю лікар-вірменин хотів отруїти Агапіта, але Господь зберіг преподобного, і отрута не подіяла.

Святий Агапіт зцілив Чернігівського князя Володимира Мономаха, майбутнього великого князя Київського (1114-1125), надіславши йому варене зілля. Вдячний князь сам прийшов в монастир і хотів бачити свого цілителя, але смиренний подвижник зник і не прийняв дарів.

Коли сам преподобний захворів, до нього прийшов той самий лікар-вірменин і, оглянувши, сказав, що смерть настане через три дні. При цьому він дав обітницю стати православним ченцем, якщо його прогноз не збудеться. Преподобний відповів, що Господь відкрив йому, що покличе його тільки через три місяці. так і сталося, Преподобний Агапіт спочив через 3 місяці, а вірменин прийшов до ігумена Печерського монастиря, покаявся і прийняв постриг.

Нехай Господь за молитвами преподобного Агапіта Печерського зціляє і всі наші із вами душевні і тілесні недуги. Нехай за його молитвами і молитвами усіх преподобних Києво-Печерських Господь подасть мир на нашу Українську землю, дасть сили, мужності і терпіння нашим воїнам-захисникам і припинить цю жорстоку війну яка сьогодні іде на нашій землі. А ми будемо у своїх молитвах звертатися до Бога і його святих угодників.

Преподобний отче Агапіте, моли Бога, за нас грішних!