17 липня відзначається день святої Марфи, праведної жінки, яка присвятила своє життя служінню Богу та милосердю до ближніх. Мати святого Симеона Стовпника, Марфа була взірцем християнської душі, провадячи молитовний та благочестивий спосіб життя. Вона піклувалася про бідних, хворих та потребуючих, служила їм та допомагала у всякому потребному. Її молитви та прикладно життя стали натхненням для багатьох, а після смерті свята Марфа була похована поруч зі своїм сином на Дивній горі.

День святої Марфи – подвижниці, матері святого Симеона Стовпника

17 липня кожного року ми вшановуємо пам’ять преподобної Марфи, праведної жінки, яка стала взірцем благочестивого життя та безмежного милосердя. Марфа, походячи з Антіохії, змогла прожити таке життя, яке заслуговує на нашу повну захопленість та вдячність.

З молодих років Марфа прагнула вступити в монастир, проте її батьки переконали її вийти заміж за Івана. Вона виповнила бажання своїх батьків, проте швидко стала вдовою, втративши чоловіка. Але це не зупинило її в пристрасті до Божої любові та служіння ближньому.

Мати святого Симеона Стовпника, Марфа присвятила своє життя вихованню та підтримці сина. Вона була його надійним покровителем та духовним вчителем. Водночас, Марфа продовжувала свою інтенсивну духовну практику, зустрічаючись зі святим Іоанном Предтечею та Хрестителем у видіннях.

Скромна та мовчазна, Марфа була прикладом чесності та відданості Богові. Її духовне зростання проявлялося у молитві, благоговінні під час церковних служб, а також у щоденному практикуванні милосердя. Вона була чуйною до потреб бідних, хворих та потребуючих. Марфа годувала голодних, одягала бездомних та відвідувала хворих. Також вона надавала допомогу у підготовці до Хрещення, готуючи одяг своїми руками.

Життя Марфи було повне милосердя та відданості. Вона ніколи не висловлювала марних слів та не показувала гніву чи суму. Її сонячна природа та щира усмішка завжди розраджували тих, хто звертався до неї. Вона стала взірцем цнотливого, благочестивого життя, яке заслуговує нашої повної захопленості та наслідування.

Перед своїм сином, святим Симеоном Стовпником, Марфа завжди підкреслювала, що всі його подвиги та досягнення є наслідком благодаті Божої. Вона прагнула, щоб її син залишався покірним і скромним перед Богом, проявляючи велику вдячність за всі Божі дари.

Кінець життя Марфи наступив з миром. Вона передбачила свою кончину, коли побачила Ангелів зі свічками, які обіцяли забрати її через рік. Також, свята Марфа була благословлена видіннями райських обителей, які Господь приготував для праведників.

Тіло преподобної Марфи було поховане на Дивній горі поруч зі своїм сином Симеоном. Її духовна спадщина та прикладність залишили глибокий слід у серцях багатьох. Ми вшановуємо пам’ять преподобної Марфи як взірець благочестивого життя, милосердя та покори перед Божою волею.

В цей день ми пам’ятаємо її подвиги та вдячні Богу за приклад, який вона нам залишила. Беручи на увагу її життєвий шлях, ми можемо знайти натхнення для розвитку наших духовних якостей та прояву милосердя до тих, хто нас оточує.

Нехай свята Марфа буде нашим заступницею перед Богом і надихатиме нас на подвиги духовного зростання та милосердя. Нехай її приклад стане для нас вічним нагадуванням про цінність благочестивого життя та служіння ближньому.

Молитва до святої Марфи у часі війни в Україні:

О, свята Марфо, улюбленице Божа, молитвою твоєю до Господа Бога нашого приносиш благословення та милосердя на нашу землю, що випробовує страшні скорботи війни. Звідси, з розстрілених полів, з розграбованих хат, до Тебе звертаємось, пречиста Марфо, з молитвами і сльозами на очах.

Ти, як ніхто інший, знаєш про страждання війни, про безсонні ночі, коли ворог заходить у наші села, міста і містечка, і забирає у нас рідних і близьких. Ти бачиш наші розбиті серця і зболені душі, що плачуть за загиблими, пораненими та зниклими безвісти.

Ми прохаємо тебе, свята Марфо, моли Господа Ісуса Христа, щоб він вислухав наші молитви і пролив милосердя на нашу землю. Проси Його, мати святого Симеона Стовпника, щоб Господь спинив кровопролиття, приніс мир нашій країні, з’єднав нас усіх в єдину українську родину любов’ю обійняв, і дарував нам силу і волю захищати нашу Батьківщину.

Будь нашим світлом у темряві війни, нашою опорою в скрутний час. Запроси Господа Бога, щоб Він укріпив наших воїнів мужністю та мудрістю, захистив їх від ворожих сил і повернув живими до наших родин.

Ми благаємо, свята Марфо, не залишай нас у наших скорботах, допоможи нам перетворити наші болі в силу і віру, щоб ми могли підтримувати один одного і вижити в цих непевних часах. Навчи нас милосердя та співчуття, щоб ми могли допомагати потребуючим, годувати голодних, лікувати хворих і надавати утіху тим, хто втратив все.

Свята Марфо, знаючи про твою благодать і благочестивість, ми з великою надією звертаємось до Тебе в часи війни. Молися за нас, за нашу Україну, за наш український народ і за всіх, хто страждає від наслідків війни. Амінь.

Джерело – Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія