Урочисто відзначаючи Преображення Господа нашого Ісуса Христа, ми роздумуємо про важливість цього свята для Церкви та вірян. Євангельська подія, коли Спаситель преобразився перед трьома апостолами, свідчить про Його істинну божественну сутність. Святковий час дає нам можливість згадати три свідчення, які підтверджують Христове синівство, і заклик до духовного оновлення та побачення Божої слави.

Роздуми про величне свято Преображення Ісуса Христа в колисці автокефальної Української Православної Церкви (ПЦУ)

Дорогі брати і сестри, сьогодні ми урочисто святкуємо велике свято Христової Церкви – Преображення Господа нашого Ісуса Христа. Це свято встановлене на честь події, про яку дізнаємося з Євангелія, коли Спаситель узяв із Собою на гору трьох найближчих учеників (Петра, Якова та Іоана) «і преобразився перед ними: лице Його засяяло, як сонце, одежа ж Його стала білою, як світло. І ось явилися їм Мойсей та Ілля, які розмовляли з Ним» (Мф. 17: 2-3).

Преобразився Спаситель перед апостолами – засяяв у Божественній славі, засвідчивши: Ісус воістину є Христос, Син Божий і обіцяний Месія. Він є не просто один з мудреців чи праведників, Він є навіть не один з пророків – Він є спаситель світу, Син Божий, Який істинно воплотився, став людиною для того, щоби подолати владу зла над творінням і преобразити, відновити світ.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Три свідчення, три підтвердження отримують найближчі з учеників Христових щодо цього, адже закон встановлював, що всяка справа стверджується свідченням двох або трьох свідків (Втор. 19: 15; Мф.18: 16). Перше: вони бачать, як обличчя і навіть одяг Спасителя преобразилися, просяяли божественним, несотвореним світлом. Друге: вони бачать і чують двох найбільших пророків Старого Завіту, Мойсея та Іллю, які підтверджують, що Ісус є Месія і що належить Йому постраждати заради спасіння світу. Третє: вони чують голос Отця Небесного, який з хмари, як колись на горі Синай до Мойсея, промовляє до них, засвідчуючи синівство Ісуса і наказуючи «Його слухайте» (Мф. 17: 5).

Через тих трьох свідків, апостолів, дійшла ця істина і до нас. І хоча історично Преображення сталося понад дві тисячі років тому, але воно і сьогодні залишається дієвим та актуальним – бо кожен з нас має своїми духовними очима побачити Бога так само, як колись тілесними очима побачили Його найближчі учні, і голос Бога-Отця маємо чути так само, як почули колись вони. Преображення – це заклик до нас, щоб і ми духовно змінилися, оновилися, почули і побачили силу і славу Божу. Слава Ісусу Христу!