6 жовтня 2022 року Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет у своїй резиденції зустрівся з головою Поважної Ради громадської організації Відзнака за професіоналізм та милосердя «Орден Святого Пантелеймона», заслуженим лікарем України, міністром охорони здоров’я України (2007-2010 рр.) Василем Князевичем.

На зустрічі також був присутній голова виконавчого комітету ГО «Орден Святого Пантелеймона» п. Назар Князевич.

Під час зустрічі сторони обговорили суспільну ситуацію в Україні, яка переживає повномасштабну російську агресію. Особливу увагу було приділено обговоренню міжцерковних відносин та стану українського православ’я.

Патріарх Філарет наголосив на важливості існування справді незалежної Української Православної Церкви, її значенні в житті українського народу та суспільства в боротьбі з російською агресією. Святійший владика розповів пану Князевичу про свою ініціативу і звернення-заклик до Блаженнійшого митрополита Епіфанія та Блаженнійшого митрополита Онуфрія про об’єднання українського православ’я в єдину Церкву.

У час російсько-української війни Церква, як духовна основа української нації, особливо гостро потребує незалежності та єдності. Церква велика консолідуюча духовна сила українського народу. Буде єдиною Українська Церква – буде об’єднаним українське суспільство і міцною Українська держава. Ми всі повинні об’єднатися в єдину Помісну Українську Церкву” – відзначив Патріарх.

Предстоятель Київського Патріархату також накреслив шляхи вирішення цього важливого питання.

Під кінець зустрічі Патріарх Філарет вручив гостям видання Київської Патріархії.

Пресслужба Київської Патріархії