У день Хрещення Русі Блаженніший Митрополит Онуфрій зауважив, що Україна є наступницею Київської Русі, і закликав молитися святому Хрестителю за рідну землю.

28 липня 2022 року, у день пам’яті святого рівноапостольного князя Володимира та День Хрещення Русі, Блаженніший митрополит Онуфрій у своїй проповіді нагадав, що цього дня Україна святкує День державності. Проповідь Предстоятеля УПЦ розміщена на YouТube каналі Української Православної Церкви.

За словами Архіпастиря, князь Володимир заснував велику державу – Київську Русь, наступницею якої є Україна, та закликав молитися святому Хрестителю за рідну землю.

«Сьогодні, коли Свята Церква молитовно відзначає та святкує пам’ять святого рівноапостольного князя Володимира, ми також святкуємо День державності, тому що князь Володимир заснував велику державу, яка називалася Київською Руссю. Сьогодні наступниця цієї Русі – Україна», – зазначив Архіпастир.

Блаженніший наголосив, що ми «молимося святому князю Володимиру, щоб він благословив нашу землю, благословив наш народ, щоб він своїми молитвами зупинив кровопролиття, яке є на нашій землі, на великий жаль і великий сум».

«Але ми віримо і сподіваємося, що молитвами святого князя Володимира Господь зупинить це убивство, і в нас запанує мир», – сказав Блаженніший Митрополит Онуфрій.