Митрополит Епіфаній, Предстоятель Православної Церкви України (ПЦУ), зробив заяву на Помісному Соборі ПЦУ, уточнивши, що Церква не прагне статусу державної і не має претензій на політичну владу. Він наголосив на підтримці українського народу та готовності до діалогу зі всіма православними громадами.

Автокефальна УПЦ визначає свою роль в українському суспільстві

ПЦУ – не державна Церква і не претендує на такий статус.

Про це заявив Предстоятель ПЦУ Митрополит Епіфаній у своїй доповіді на Помісному Соборі ПЦУ, який відбувся 27 липня в Соборі Софії Київської.

“Ми – не державна Церква і не претендуємо на такий статус. Тим більше ми не Церква, прив’язана до якоїсь окремої політичної структури чи якоїсь особи. Ми відкриті до співпраці зі всіма, хто бажає блага Церкві та Україні. Ми підтримуємо і будемо підтримувати українську державність, тому ми – державницька Церква. Тобто ми Церква, яка складається з вірних, що є патріотами України”, – зазначив Предстоятель ПЦУ.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

За його словами, деякі критики часом намагаються звинуватити ПЦУ в тому, що вона нібито хоче мати статус державної, очевидно натякаючи на моделі, які бачимо у північних сусідів.

“На це слід відповісти, що авторитет і суспільний вплив Православної Церкви України визначається не тим, що той чи інший політик або чиновник до неї якось по-особливому ставиться, але тим, що більшість наших співгромадян довіряє нашій Церкві та підтримує її працю.

У цьому сенсі ми не державна, а справді народна Церква. Ми, саме завдяки підтримці українського народу, пройшли крізь страшні випробування ХХ століття. І після відновлення незалежності України, саме завдяки народній підтримці, ми зростали, зміцнювалися, розбудовувалися. Ми завжди були з українським народом, розділяючи його страждання, шукаючи гідну відповідь на виклики, радіючи здобуткам. Тому ми сприймаємо звинувачення на нашу адресу з приводу нібито прагнень бути «державною Церквою», як несправедливі та необґрунтовані, мотивовані не об’єктивними обставинами, а почуттям конкуренції за суспільну увагу”, – наголосив він.