Православна Церква України оголосила дати свят за Новоюліанським календарем після того, як дала дозвіл на перехід на новий календар багатьом парафіям відповідно до численних запитів. Новоюліанський календар використовують кілька Патріархатів та інші православні Церкви з метою уникнення накопичення невідповідності між астрономічним і календарним рівноденням.

Церква дозволила перехід парафій на новий календар з огляду на численні запити.

Православна Церква України відзначила, що перехід на Новоюліанський календар дав змогу забезпечити точність дат свят і зустрічей українських вірян з їхніми святими. На початку лютого Церква дозволила своїм парафіям використовувати оновлений календар.

По словам представників ПЦУ, виникла потреба в переході на новий календар через значну кількість запитів від монастирів, парафій, духовенства та мирян. Згідно зі змінами, ПЦУ почне подавати інформацію про святкування найбільших свят і днів пам’яті святого у двох варіантах – за діючим традиційним календарем і за новоюліанським календарем.

Церква нагадала, що основна проблема з традиційним юліанським календарем полягає в невідповідності між астрономічним і календарним рівноденням. Зараз це розходження складає 13 днів, а з часом може стати більшим.

Варто відзначити, що Новоюліанський календар використовують Вселенський Патріархат, Александрійський Патріархат, Антіохійський Патріархат, Румунський Патріархат, Болгарський Патріархат, Церква Кіпру, Церква Греції та Церква Албанії. Введення нового календаря допоможе забезпечити спільні святкування із західною православною Церквою та іншими конфесіями.