Послушник монастиря Почаївської лаври отримав вирок у Кременецькому районному суді на 5 років позбавлення волі за розповсюдження матеріалів, що підтримують російську агресію проти України та закликають до підтримки окупаційної адміністрації. Рішення суду викликало обговорення серед громадськості щодо свободи висловлювання та захисту національних цінностей.

Послушника Почаївської лаври, який вже був судимий за вбивство раніше тепер засуджено до 5 років за поширення матеріалів, що пропагандують російську агресію

Почаїв, 3 липня 2023 р. – Вироком Кременецького районного суду послушник Почаївської лаври був засуджений до 5 років позбавлення волі за поширення матеріалів, що пропагандують російську агресію проти України та закликають до підтримки окупаційної адміністрації. Резонансне рішення суду стало причиною обговорень серед громадськості.

За публічне обвинувачення прокурорів Тернопільської обласної прокуратури, встановлено, що послушник монастиря, який раніше вже був судимий за вбивство, поширював у соціальних мережах дописи та відеоматеріали, які підтримували збройну агресію РФ проти України. Він також глорифікував російських військових і закликав до підтримки окупаційної адміністрації. Враховуючи його проживання на території монастиря, ці дії стали предметом особливого обурення та великого резонансу.

Кременецький районний суд прийняв рішення, згодом підтверджене судовою колегією, про засудження послушника до 5 років позбавлення волі з конфіскацією усього майна. Крім того, йому було заборонено обіймати посади у правоохоронних органах, органах державної влади та місцевого самоврядування, а також в органах, що надають публічні послуги, на строк 15 років.

Досудове розслідування проводили співробітники Служби безпеки України в Тернопільській області. Нагадаємо, що вирок ще не вступив у законну силу, але його винесення викликало жваві дискусії серед громадськості щодо свободи висловлювання та релігійних обмежень.

Подібні випадки вимагають пильного відношення до поширення ідеологічно забарвлених матеріалів, особливо в контексті збереження національної безпеки та територіальної цілісності України.

Почаївська лавра, один з найстаріших та найвідоміших православних святинь країни, регулярно привертає увагу як віруючих, так і гостей з інших країн. Рішення суду стало нагадуванням про необхідність збереження гідності та поваги до національних цінностей.

Очільник Почаївської лаври поки не висловився щодо даного випадку. Очікується, що дана ситуація спровокує обговорення та додаткові заходи з метою забезпечення збереження духовності та національної єдності українського суспільства.

Джерело – Служба Безпеки України