5 серпня – день шанування однієї з найбільш відомих святинь слов’янського світу – Почаївської ікони Божої Матері. Ікону просять про зцілення від фізичних недуг і про захист від ворогів видимих ​​і незримих.

Почаївська ікона Божої Матері є найшановнішою православною святинею. Ще в 1559 році Митрополит Неофіт прямував з Греції до Москви, щоб вимолити допомогу для своєї церкви. Його довгий шлях проліг через містечко Орлі, що недалеко від Почаєва, де жила заможна вдова земського судді Ганна Гойська.

Ганна, дізнавшись про долю Неофіта, щиро запросила його до маєтку на перепочинок. Митрополит з вдячністю за прилисток та пожертву Ганни благословив її та подарував ікону Божої Матері.

Жінка залишила ікону у своєму маєтку, поставивши її в капличку. Там вона знаходилась більше 30 років. Весь цей час слуги помічали дивне світло, що виходило від образу.

Ганна мала брата Пилипа Козинського, який страждав від вродженої сліпоти. Одного разу вона закликала його помолитись дарованій іконі про зцілення. Коли Пилип щиро припав до образу з молитвою, його сліпота зникла.

Зрозумівши, що в маєтку утримується від простого люду така святиня, Ганна Гойська скликала духовенство, і урочисто, хресною ходою і з молитвами, перенесла і віддала на вічне зберігання ченцям Почаївської гори чудотворний образ Божої Матері.

Від того часу, за церковними переданнями, записаними у монастирських хроніках, чудеса та зцілення у монастирі за молитвою перед образом, стали часто відбуватися. Сотні разів усенародно засвідчено цілющу силу, що виходила від чудотворного образу Почаївської Божої Матері.