У своїй проповіді до початку Великого Посту, Його Блаженство Митрополит Мефодій наголошує на важливості цього періоду для духовного зростання та милосердя. Він закликає вірян зосередитись на сповіді перед Богом та очищенні сердець від негативних емоцій, а також звернути увагу на взаємодію з оточуючими нас людьми. Проповідник нагадує слова Євангеліста Луки про те, як взяти на себе ярмо Господа та знайти відпочинок для своєї душі. Він закликає вірян до щоденної молитви та духовного розвитку, щоб знайти спокій та підвищити свідомість.

Проповідь Митрополита Київського і всієї України Мефодія Кудрякова в Кафедральному соборі Різдва Христового м.Тернополя

З проповіді 2013 р.Б. виголошеної в Кафедральному соборі Різдва Христового м.Тернополя Предстоятелем Української Автокефальної Православної Церкви Митрополитом Київським і всієї України Мефодієм Кудряковим (архів Фонду пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія).

“Великий Піст – це час, коли наші серця мають бути відкриті для глибоких роздумів та самопізнання. Це період, коли ми маємо відмовитись від своїх матеріальних бажань та зосередитись на духовному зростанні. Нехай цей час буде для нас сповіддю перед Богом та заслуговує нашої внутрішньої трансформації на краще.”

Сьогодні ми розпочинаємо Великий піст – найбільший пісний період у нашій церкві. Цей час є особливим, бо ми маємо можливість зосередитись на духовному житті та зробити все можливе, щоб наблизитись до Бога.

Великий піст – це не тільки час посту та самопізнання, але й час зміцнення віри та духовного розвитку. Ми повинні звернути увагу на те, як ми живемо та взаємодіємо з оточуючими нас людьми. Це час для нас, щоб очистити наші серця від негативних емоцій, підвищити рівень своєї милосердності та співчуття.

Я хочу нагадати всім про слова святого Євангеліста Луки, який сказав: “Беріть на себе моє ярмо і навчайтеся від мене, бо я лагідний і серцем покірний, і знайдете відпочинок своїм душам” (Луки 11:29). Ці слова зміцнюють мою віру, як Предстоятеля автокефальної церкви та нагадують мені, що Бог завжди з нами, щоб допомогти кожному з нас у нашому духовному житті.

Тому, в цей особливий час початку Великого посту, прошу зосередитись на нашому духовному розвитку та щоденній молитві, щоб знайти відпочинок для наших душ та підвищити рівень нашої свідомості. Нехай Господь благословить нас у цьому нелегкому, але дуже важливому дусі!

Автор: Предстоятель УАПЦ (2000-2015р.р.) Митрополит Мефодій Кудряков

Джерело – Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополи…