У Володимирському соборі відбулося урочисте богослужіння з нагоди вшанування Першого Вселенського Собору, скликаного Костянтином Великим. Святійший Патріарх Філарет виконав всенічне бдіння та очолив Божественну літургію, під час якої проголосив проповідь про історію цього важливого собору. Богослужіння завершилося молебнем до Пресвятої Богородиці та молитвою за мир і перемогу України.

Патріарх Філарет очолив богослужіння у Володимирському соборі

У неділю 7-му після Пасхи Православна Церква згадує й прославляє святих і богоносних отців Першого Вселенського Собору, скликаного рівноапостольним Костянтином у Нікеї, в 325 році. Цей собор затвердив постулат про Божество Сина Божого – одноiстотнiсть Сина Божого з Богом Отцем та Предвічне народження Бога Слова. Також було укладено символ Віри із семи пунктів, що згодом стали називати Нікейським. Зафіксовані переваги єпископів чотирьох найбільших митрополій: Римської, Александрійської, Антіохійської та Єрусалимської (6-й й 7-й канони).

Собор також установив час святкування Пасхи; у першу неділю після першого повного місяці, після весняного рівнодення. Прийнято 20 канонів церковного життя. Собор святих отцiв засудив єресь Арiя i його прихильникiв, якi неправдиво вчили про Христа Спасителя, що Він не єдиного єства з Богом Отцем, i тому не є Iстинним Богом. На І Вселенському Соборі було присутньо 314 отців, серед яких і святитель Миколай Чудотворець.

Напередодні воскресного дня Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив у Володимирському кафедральному соборі всенічне бдіння.

У неділю зранку, 28 травня 2023 року, Святійший Патріарх Філарет очолив Божественну літургію. За богослужінням Патріарху співслужило духовенство храму.

Проповідь про історію Першого Вселенського Собору виголосив клірик собору протоієрей Іоан Київський.

Богослужіння завершилося молебнем до Пресвятої Богородиці перед Її чудотворним образом «Несподівана радість», під час якого Патріарх Філарет виголосив молитву про визволення України від нашестя чужинців, щоб Господь почув наші благання і подав Україні перемогу та мир.