У кафедральному Свято-Михайлівському Золотоверхому соборі відбулася перша Літургія Ранішеосвячених Дарів у Великому пості 2024 року, яку звершив Предстоятель автокефальної Української Православної Церкви разом із священством.

Молитва за Мир та Батьківщину: ритуал і спілкування вірян

У середу першої седмиці Великого посту, 20 березня 2024 року, Предстоятель автокефальної Української Православної Церкви звершив першу в цьому році літургію Ранішеосвячених Дарів у кафедральному Свято-Михайлівському Золотоверхому соборі.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Разом з Блаженнійшим Митрополитом Київським і всієї України Епіфанієм молилися архієпископ Вишгородський Агапіт, єпископ Васильківський Єфрем, братія Золотоверхої обителі та запрошене духовенство.

Під час відправи лунали молитовні прохання за воїнів, які захищають Україну, за владу і наш народ та за спокій душ усіх полеглих оборонців Батьківщини і мирних жителів, які загинули під час війни.

Окрім того, Його Блаженство возніс особливу молитву до Господа в час, коли Батьківщина в небезпеці.

Літургія Ранішеосвячених Дарів – це богослужіння, безпосередньо на якому хліб і вино не освячуються і не стають Тілом і Кров’ю Господа нашого Ісуса Христа, але віруючі причащаються святих Дарів освячених раніше на літургії святителя Василія Великого або святителя Іоана Золотоустого.

Літургію Ранішеосвячених Дарів звершують в Православній Церкві тільки в період Великого посту, а саме:

кожної середи і п’ятниці;

в четвер 5-го тижня Великого посту (день читання канону св. Андрія Критського);

в понеділок, вівторок і середу Страсного тижня;

в дні храмового свята або святого з полієлеєм;

у понеділок, вівторок і четвер 2-го, 3-го, 4-го, 5-го і 6-го тижня Великого посту, коли за Уставом належить звершувати цю літургію.

Джерело: Українська Православна Церква/ Православна Церква України