Священнослужитель ПЦУ, ректор Відкритого Православного Університету Святої Софії-Премудрості Георгій Коваленко прокоментував перейменування УПЦ МП і розповів у чому полягає символічний та юридичний сенс закону.

Отець Георгій розповів, що в УПЦ МП не всі священнослужителі мають російське громадянсьво, а отже мають підкорятися українському законодавству. За його словами, рішення перейменувати УПЦ МП має не лише символічний характер, а й юридично-економічний.

Про це священнослужитель ПЦУ розповів у інтерв’ю ТСН.ua.

Він наголосив, що під час війни, в якій агресором є сама Росія, в Україні не може бути нічого, що може юридично належати ворогові.

“Зараз ми маємо ситуацію, коли йде війна. Росія – агресор, який напав на нашу країну. То постає питання: чи може взагалі щось в Україні називатися російською церквою? Чи можуть такі організації володіти українським майном, пам’ятками архітектури, українською землею? Чи взагалі можуть вони юридично існувати?” – наголосив священнослужитель ПЦУ.

Отець Георгій зауважив, що в Україні можна сповідувати будь-яку релігію чи брати участь у релігійних зібраннях без жодних дозволів, ліцензій чи сертифікатів з боку держави. 

“Питання виникають у юридичній і економічній площині. Бо для того, щоб вести юридичну та економічну діяльність чи мати майнові права потрібна юридична реєстрація релігійної організації”, – додав він.

“Оця історія, яка відбувається, зокрема із санкціями РНБО та іншими подіями, які свідчать про співпрацю цієї церкви з країною-агресором, це питання юридично-економічне, а не релігійне. Це чистий фарс з боку РФ, пропагандистська історія. Єдине, про що я хвилююся, щоб це не була ще й спецоперація з відбілення, прикриття чи створення нової легенди для агентів “руського міра” в Україні”, – сказав отець Георгій.

Нагадаємо, 27 грудня, Конституційний суд опублікував свій висновок щодо закону, за яким Українська православна церква Московського патріархату (УПЦ МП) повинна вказувати у своїй назві приналежність до Росії. Церква під керівництвом митрополита Онуфрія, найімовірніше, офіційно називатиметься – Російська православна церква в Україні.

Однак в УПЦ МП заявили, що не збираються виконувати рішення Конституційного суду.