У Києві скандал із високопоставленим ієрархом ПЦУ. Єпископ Шепетовський Адріан атакував свою сусідку і завдав їй кілька ударів кулаком. Потім вибив у неї мобільний телефон і відфутболив його в траву.

Це сталося біля дверей під’їзду, тож інцидент потрапив на відеокамеру. Єпископ бився спочатку з жінкою, потім зчепився і повалив її чоловіка, який намагався розібратися в інциденті.

Конфлікт трапився через собаку, але потім канонічний єпископ виставив претензію, що його сусіди говорять російською, запідозривши їх уже й у “сепаратизмі”.

На кричущий інцидент поки що немає жодної реакції ні в поліції, ні в Київській Митрополії УПЦ/ПЦУ. Сам єпископ Адріан – досить відома особистість у ПЦУ.

Побив за собаку та російську мову

Про дику історію з ієрархом ПЦУ повідомив телеканал ICTV 30 жовтня. За даними журналістів, єпископ Адріан (у світі – Руслан Кулик) побив у Києві свою сусідку Іванну Бережну та її чоловіка.

Конфлікт стався через собаку подружжя – російського той-тер’єра. Сусіди скаржилися на його гавкіт і в одну з ночей прийшли під двері до Іванни з погрозами “заспокоїти” пса. Наступного дня жінка зустріла біля під’їзду сусідку, яка приходила до неї вночі через собаку, і зажадала більше не робити так. Після чого вибіг чоловік і накинувся на Іванну з кулаками.

“Єпископ Адріан почав мене бити”, – каже киянка. Він кілька разів грубо штовхнув її, а потім вибив із рук телефон, яким жінка намагалася зняти напад. Також йому не сподобалася російська мова, якою говорила жінка та її чоловік. “Він заявив, що ми сепаратисти, тому що ми говоримо російською мовою”, – сказала Іванна.

Побиття зафіксували відеокамери. На них єпископ, одягнений у цивільне, справді завдає ударів кулаком жінці та штовхає її.

Потім у Адріана виник конфлікт із чоловіком Іванни, який намагався дістати відео з камер спостереження біля під’їзду. Є відео та бійки з ним. Інші сусіди, опитані журналістами, підтвердили, що титулярний єпископ ПЦУ постійно чіпляється до мешканців будинку та скандалить із ними.

Свою версію того, що сталося, опублікував потім у Facebook і сам Адріан. Він заявив, що захищав свою помічницю від нібито агресивної сусідки, а те, що трапилося, – “спланована провокація”. Чому він захищав її ударами кулаком у живіт жінці, яка нікого пальцем не чіпала – не пояснив. Також Кулик спростував, що проти нього порушили кримінальну справу.

Він опублікував відео конфлікту Іванни та його помічниці напередодні, яке він згодом видалив. Там було видно, що жінки скандалять, але за межі закону не виходять і не б’ються. Інцидент стався 16 жовтня близько сьомої вечора. Тобто ієрарх, мабуть, вискочив надвір і почав бити сусідку після цього.

До речі, у сюжеті ICTV священика називають “чоловіком сусідки”. І, зважаючи на те, що Кулик опинився на місці відразу після конфлікту двох жінок – так воно і є. Але тут є питання. Багато років тому Адріан був пострижений у ченці – причому, як ми покажемо нижче, цілих двічі.

А ченці, ясна річ, ні одружуватися, ні співмешкати з кимось не можуть. Але, мабуть, Адріана Кулика це не стосується, офіс з Михайлівського Золотоверхого до речі, ніяк не прокоментував кричущу поведінку скандального єпископа..

Змінив п’ять церков та три імені. Шлях Адріана

Адріан – це високопоставлений ієрарх ПЦУ, створеної зусиллями Порошенка у 2019 році. Є фото, де він позує поруч із екс-президентом та привезеним в Україну екземпляром Томоса про автокефалію.

Але не лише Порошенко має фотографії з Адріаном. Ними нещодавно хвалився і депутат від групи “За майбутнє” Сергій Рудик.

Руслан Кулик – майбутній Адріан – родом із Хмельницької області. До розпаду Радянського Союзу навчався у Московській духовній семінарії, де, зважаючи на все, навряд чи нападав на когось за російську мову.

Але з настанням незалежності доучуватися Руслан поїхав до Львова, де відкрився якраз церковний виш невизнаної на той час УАПЦ. Ця духовна академія згодом перейшла під Київський патріархат, а від нього вже до ПЦУ.

У сані диякона автокефалів Руслан прослужив недовго: 1993 року він поїхав до Штатів, де був прийнятий канонічною Православною церквою в Америці.

Там він служив тривалий термін – до 2001 року. Після чого приєднався знову до Української автокефальної церкви американської діаспори, де був пострижений у ченці під ім’ям Богдан. Але через три роки повернувся до України в УАПЦ.

Потім він змінив кілька єпископств: у Житомирі, Одесі, Хмельницькому. Але мав проблеми з іншими ієрархами-автокефалами: вони не визнавали його “постригу” в Америці. Тому у 2011 році він “перестригся” зміниви чернече ім’я з Богдана на Адріана.

У 2013 році він перейшов до Київського патріархату, перед цим обрушившись із критикою на свого попереднього Предстоятеля Мефодія. Завдяки якому, до речі, отримував попередні церковні посади і серед них найвищу на той момент у своїй кар’єрі єпископа Хмельницького та Кам’янця-Подільського.

Він дорікав Мефодію в небажанні поєднуватися з Філаретом. І тому об’єднався з останнім у персональному порядку, ставши настоятелем однієї з парафій УПЦ КП у Хмельницькому.

У цьому статусі він взяв участь у об’єднавчому соборі 2018 року. І увійшов до п’ятої своєї церкви – ПЦУ – у статусі єпископа Шепетовського. Після цього почав знову критикувати колишнє керівництво – тепер уже Філарета, який після отримання Томоса здав назад і вирішив відновити свій “патріархат”.

Адріан затаврував свого колишнього начальника “сепаратистом”, а також “професійним розкольником та бунтарем”.

Чіпи ворогам України та боротьба з російською душею

Але діставалося не лише Філарету. Коментуючи ідею міністра Резнікова про перейменування УПЦ (Рєзніков запропонував назвати її “дочірньою організацією Російської Православної Церкви”), Адріан захотів піти набагато далі.

“Бажано всім, хто живе в Україні та не любить її, на вухо пластиковий номерок прикріпити, як це роблять із безрідними собаками. Щоб українці бачили хтось перед ними”, – пропонував Кулик у лютому 2021 року.

Після скандалу, Адріан закрив свою сторінку в Facebook для загального доступу, і зараз там тільки один видимий пост – з реакцією на побиття.

Також він регулярно критикував Зеленського, який, на його думку, “був обраний на найвищу посаду в Україні інфантильним населенням нашої держави” та “розбещує населення України, пропагуючи збочені форми сексуальної поведінки людини”.

Це він так висловлювався з приводу концерту до Дня незалежності 2020 року. “Шоу Зеленського в рази огидніше і безбожніше, ніж паради ЛГБТ”, – писав він у Facebook.

Судячи з бійки 16 жовтня, за своїм “українським тілом” єпископ Адріан стежить дуже серйозно – він, наприклад, ходить у гойдалку і навіть один раз позував звідти в майці, пропонуючи “схудальний челендж” до Великого посту.

Зазначимо, що реальний чернець ніколи не став би викладати свої фото у напівоголеному вигляді. І заявляти, що пост – це привід скинути зайву вагу.

Сподіваємось, Київська Митрополія ПЦУ в скорому часі надасть оцінку діям єпископа Адріана (Кулика), а також опублікують офіційну заяву щодо неканонічної поведінки свого архієрея, а також не стануть покривати перед правоохоронними органами особу, яка дозволяє собі таку ганебну поведінку.

Джерело: Пресслужба Патріархії ПЦУ