21 листопада 2022 року, в день свята Собору Архістратига Михаїла та iнших Небесних Сил безплотних, Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет очолив Божественну літургію у Свято-Володимирському кафедральному патріаршому соборі м. Києва.

Напередодні свята Предстоятель звершив у соборі всенічне бдіння. Його Святості співслужили настоятель собору протоієрей Борис Табачек та духовенство храму.

На запричасному проповідь про ангельський світ виголосив клірик собору протоієрей Михаїл Трускавецький.

Після завершення літургії було звершено молебень до Архістратига Божого Михаїла та інших Небесних Сил безплотних, під час якого підносилась молитва за Україну, щоб Господь визволив нас від нашестя чужинців і подав українському народові перемогу та справедливий мир.

21 листопада в Україні відзначається День Гідності та Свободи, тому за богослужінням також підносились молитви за спокій душ Героїв небесної сотні, які поклали свої життя за Україну на Майдані Незалежності.

Після богослужіння Патріарх Філарет привітав парафіян храму зі святом та побажав, щоб Архістратиг Божий Михаїл та все воїнство Небесне охороняло нас від усякого зла:

Поздоровляю вас, дорогі браття і сестри, зі святом святого Архістратига Божого Михаїла і всіх Небесних Сил безплотних. Нехай святий Архістратиг Михаїл і всі Небесні Сили оберігають кожного з нас і всю Україну, особливо в цей час, коли Україна терпить такі великі біди. Ми віримо, що Господь, по молитвах святих Небесних Сил бесплотних, визволить Україну від всяких труднощів, від усяких спокус і подасть нам мир” – сказав Святійший Патріарх Філарет.

Святійший владика також привітав протоієрея Михаїла Трускавецького та старосту Володимирського собору Михаїла Даниловича Колядка із Днем тезоіменитства та побажав їм здоров’я та благодатної допомоги Божої у подальших трудах на благо Української Церкви.

Джерело: Пресслужба Київської Патріархії