У неділю, 5 листопада 2023 року, Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив Божественну літургію у Володимирському кафедральному соборі міста Києва, в співслужінні духовенства собору. Під час богослужіння піднесені були молитви за Україну, захист воїнів та мир. Проповідь на тему притчі про багача і Лазаря нагадувала про важливість добрих справ та пам’яті про вічність. Молебень до Пресвятої Богородиці завершив богослужіння, під час якого молилися за визволення України та мир.

Богослужіння та молитви за мир та перемогу України

5 листопада 2023 року, у неділю 22-гу після П’ятидесятниці Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив Божественну літургію у Володимирському кафедральному соборі міста Києва, у співслужінні духовенства собору.

Напередодні ввечері, 4 листопада, Патріарх Філарет відслужив у соборі всенічне бдіння.

За богослужінням підносились посилені молитви за Україну, щоб Господь Бог визволив нас від нашестя чужинців, зміцнив і захистив наших воїнів і подав українському народу справедливий мир і перемогу.

Після запричасного стиха проповідь на тему євангельського читання, притчі Господа Ісуса Христа про багача і Лазаря (Лк. 16:19-31), виголосив настоятель собору протоієрей Борис табачек.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Богослужіння завершилося молебнем до Пресвятої Богородиці перед Її чудотворним образом «Несподівана радість», під час якого Патріарх Філарет виголосив молитву про визволення України від нашестя чужинців, щоб Господь Бог почув наші благання і подав Україні перемогу та мир.

Через читання з Євангелія Церква подає нам для роздумів притчу про багача і Лазаря. Ця притча, як і кожна з Христових притч, є ніби коштовним діамантом. Вона має багато граней, кожна з яких яскраво сяє нам, відкриваючи світло божественної істини. Але головна думка полягає щоб ми завжди пам’ятали, що життя людини не закінчується тілесною смертю. Бо і там, у вічності, ми будемо бачити один одного. Тому требп поспішати творити добро. Ласкою, увагою і усмішкою, добрим словом та матеріальною допомогою зігріваймо серця бідних, недужих та потребуючих тощо. Щоби такими вчинками свідчити свою віру та любов до Бога і до свого ближнього.