Церква – особливе місце зустрічі людини з Богом, передусім у молитві та в Святих Таїнствах, які звершуються саме у храмі. І сьогодні, перебуваючи в Тернопільській єпархії Православної Церкви України з архіпастирським візитом, Блаженнійший Митрополит Епіфаній у співслужінні з архієреями та місцевим духовенством звершив освячення Покровського храму Свято-Троїцького духовного центру.

Предстоятель привітав громаду з цією урочистою подією, а також звернувся до вірних з першосвятительським словом: «Храм – це є частка неба на землі, бо тільки в церкві ми можемо долучитися до тих Таїнств, до яких ми не можемо долучитися в інших місцях. Звичайно, ми можемо молитися у будь-якому місці та в будь-який час. Проте саме в храмі, у домі Божому та в зібранні вірних, кожен із нас віднаходить той шлях, яким ми, християни, покликані йти до святості. Тому для вашої громади – це справжнє торжество, бо освячується храм, освячується святиня, освячується дім Божий», – сказав Митрополит Епіфаній.

У своєму слові до парафіян Предстоятель також згадав про приснопам’ятного протоієрея Анатолія Зінкевича, настоятеля Свято-Троїцького духовного центру, який зробив великий внесок у розбудову цієї парафії. «Отець Анатолій трудився не тільки тут для вашої громади, але для утвердження Української Церкви в ті буремні та складні роки становлення її, як автокефальної. Він багато зробив задля того, щоби помісна Українська Православна Церква утверджувалася. І я думаю, що найкращим пам’ятником для нього назавжди буде цей величний храм», – зауважив Блаженнійший, а також додав: «Сьогодні чергової священничої нагороди сподобився його син – протоієрей Миколай, який трудиться тут і є добрим спадкоємцем свого батька». А відразу після Божественної літургії Предстоятель відкрив пам’ятник Данилу Галицькому на території Свято-Троїцького духовного центру.

Радіймо разом із вірними Тернопільської єпархії, адже їхній край поповнився ще одним Божим домом, в якому лунатиме молитва рідною українською мовою. Нехай Господь благословляє парафіян цього новоосвяченого храму та допомагає їм щодня духовно зростати!

Слава Богу за все!

Джерело: Пресслужба ПЦУ