Малетич Микола Іванович (Митрополит Макарій) в інтерв’ю «Духовній величі Львова» розповів про сьогоднішню непросту ситуацію всередині УАПЦ: розпалюється скандал навколо руїн Червоногородського замку, гучні події за участю архиєпископа Мстислава (Гук), Чернівецька єпархія на чолі із архиєпископом Германом (Семанчук) відмовилась від поминання Предстоятеля й ініціює Помісний Собор стосовно питання відставки владики Макарія, тиск з боку Київського Патріархату і активна позиція в середині УАПЦ послідовників Блаженоспочилого Митрополита Мефодія, в особі Наталії Шевчук.

“Неправдою є те, що писали у пресі, начебто був проданий монастир. Ніякого там монастиря нема. Як я побачив, є фінський будиночок, є якась капличка,  іконостас, але все це запущено, заросло, там ніхто не живе, нікого не було. Були якісь монахи – два чи три але… ніякого монастиря…” – коментує Микола Іванович, який цей “не монастирпродав, тобто скоїв канонічний злочин, вкравши у Церкви її майно, про що є відповідний документ підписаний ним же.

“Я думав, що людям, які носять панагії, – Архієреям, –  потрібно вірити. І я вірив. Владика запевняв мене, що ТзОВ створюється, аби, відчуживши руїни замку і ГЕС, отримати кошти на відновлення костелу, зробити там храм і якнайшвидше почати служити… Гроші мали піти на реставрацію храму, а вони пішли невідомо куди…” – чому ж Миколо Івановичу, не відомо? Звісно, що на “Бар Сіті”.

ПРОДОВЖЕННЯ ТУТ