Митрополит Вінницький і Барський Варсонофій нагадав депутатам правові норми, відповідно до яких будь-які спроби обмеження діяльності Української Православної Церкви є грубим порушенням прав громадян України. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на пресслужбу Вінницької єпархії.

24 листопада 2022 року пресслужба Вінницької єпархії опублікувала коментар-роз’яснення митрополита Вінницького і Барського Варсонофія для депутатів Вінницької обласної ради та місцевих чиновників Вінниччини щодо намагання заборонити діяльність Української Православної Церкви.

У даному зверненні митрополит Варсонофій нагадав чиновникам статтю 35 Конституції України, у якій затверджується право кожного громадянина України на свободу світогляду і віросповідання.

Відповідно до даної статті, ніхто не може встановлювати обов’язкових переконань і світогляду. Не допускається будь-яке примушування при визначенні громадянином свого ставлення до релігії, до сповідання або відмови від сповідання релігії, до участі або неучасті в богослужіннях, релігійних обрядах і церемоніях, навчання релігії.

«Законодавством встановлена кримінальна відповідальність за перешкоджання релігійній діяльності, яка не порушує права і свободи громадян», — підкреслюється у коментарі.

Митрополит Варсонофій звернув увагу, що підставою для прийняття рішення Вінницькою обласною радою про заборону діяльності УПЦ є «підтримка УПЦ російської агресії в Україні».

«Це – практично заява про злочин, який УПЦ не вчинила. Кожен священнослужитель УПЦ несе особисту кримінальну відповідальність у разі вчинення ним незаконних дій. Усі громадяни України рівні перед Законом. УПЦ не може бути заборонена через незаконні дії окремих її членів», — наголосив архієрей.

Також у коментарі зауважується, що припинити діяльність релігійної організації можна фактично лише у судовому порядку. Ні Президент України, ні Верховна Рада України, ні Кабінет Міністрів України, ні Рада національної безпеки i оборони України не мають законних повноважень для заборони діяльності релігійних організацій. «Отже, звернення до них носить виключно популістський, декларативний характер. Подібні політичні рішення можуть лише призвести до збільшення напруги в суспільстві», — зауважив митрополит Варсонофій.

Підстави для припинення діяльності релігійної організації наведені у статті 16 Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації». Жодну із підстав, наведених у цій статті, не можна віднести до УПЦ.

Окрім того, у коментарі містяться посилання на нормативні документи міжнародних світових та європейських організацій.

«Прийняття Вінницькою обласною Радою будь-якого рішення, яке носить навіть рекомендаційний характер про заборону діяльності УПЦ, буде порушувати всі вище вказані законодавчі акти України та міжнародні засади релігійних свобод та власних людських переконань», — йдеться у роз’ясненні.

«На часі об’єднувати суспільство, а не роз’єднувати його. Священство і вірні Української Православної Церкви не менше за всіх громадян України вболівають за Державність України і, безумовно, є її патріотами», — підсумував керуючий Вінницькою єпархією.

Повний текст коментаря митрополита Варсонофія доступний за посиланням.

Прокоментувати заяву Варсонофія, митрополита Вінницького і Барського, який нагадав депутатам правові норми, відповідно до яких будь-які спроби обмеження діяльності Української Православної Церкви є грубим порушенням прав громадян України, ми попросили Наталію Шевчук, голову ГО «Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія».

«Дивно, що владика аж тепер згадав про статтю 35 Конституції України, у якій затверджується право кожного громадянина України на свободу світогляду та віросповідання. Складається враження, що окремі архієреї взагалі втратили страх і не бояться ані свого гаспадіна гундяєва, ані Бога! Чи ви десь у печерах сидите, святі отці, чи справді не усвідомлюєте масштаб змін, які відбулись в Україні? Єресь, яку ви, архієреї УПЦ, несете, перевзуваючись на ходу з відверто відданих служителів руської православної церкви до раптом палко люблячих Україну «канонічних служителів», викликає огиду, тим паче коли починаєте апелювати ось такими статтями КК України: «Законодавством встановлена кримінальна відповідальність за перешкоджання релігійній діяльності, яка не порушує права і свободи громадян». Такий меседж з уст сексоти з нетрадиційною сексуальною орієнтацією в хутрі звучить істерично. Пєскову будете розповідати про законодавство, права і свободи в рф, а в Україні не раджу. Репутація в церковних колах митрополита Варсанофія, м’яко кажучи, підмочена, а тому його високопреосвященству як пасивному гею під прикриттям рпц, що веде далеко не аскетичний спосіб життя, не варто розповідати вінницьким депутатам і простому люду, що добре, а що погано. Бо в образі й при виконанні «святий і праведний» митрополит Варсанофій, як і багато інших архієреїв УПЦ, чекав-чекав «руську вєсну» і не дочекався, адже «православные братья» з триколорами на танках до Києва на парад так і не прибули, а варіанта Б передбачено не було. І хоч із запізненням, та навіть до найбільш затятих товаришів УПЦ дійшло, що час змінювати забарвлення, бо «вызволители» відвати «истенно православную церковь в украине» зможуть тепер, виключно в супроводі конвою та представників СБУ, як військові полонені.

Отже, на заяву чи коментар-роз’яснення митрополита Варсанофія я відповім коротко, словами його ж гаспадіна ху@ла путіна: «Нравится не нравится – терпи моя красавица!».

Вінницька обласна рада проголосувала за заборону Української православної церкви московського патріархату. Це сталося 25 листопада

Рішення ухвалили на рівні області. Про це повідомили у пресслужбі облради.

“За” проголосували 58 депутатів, 1 – утримався, ще 1 – не голосував. Депутати пропонують центральній владі ухвалити закон – “для уникнення реальних та потенційних ризиків загрози національній безпеці України”.

Зауважимо, що на сьогодні у Верховній Раді зареєстровані кілька законопроєктів щодо діяльності московського патріархату.

Джерело: Прес-служба Фонду пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія