МОЛИТВА ЗА УКРАЇНУ

Боже Великий, Боже Всесильний! Ми, грішні діти Твої, у покорі сердець наших приходимо до Тебе і схиляємо голови наші.

Отче! Прости провини наші та провини батьків, дідів і прадідів наших. Прийми нині, благаємо Тебе, щиру молитву нашу і подяку нашу за безмежне милосердя Твоє до нас. Вислухай наші молитви і прийми благання сердець наших. Благослови нашу Батьківщину Україну, долю та щастя їй дай.

Премилосердний Господи, усім, хто вдається до тебе з благанням, ласку Твою подай.

Благаємо Тебе, Боже, за братів і сестер наших, за вдовиць, за сиріт, за калік і немічних, і за тих, що Твого милосердя та допомоги Твоєї потребують.

З’єднай нас усіх в єдину велику Христову сім’ю, щоб усі люди, як брати, славили величне ім’я Твоє завжди, і нині, і повсякчас, і на віки вічні.

Амінь.

Нині мощі преподобних і богоносних отців землі української для поклоніння зберігаються в  храмі Святих Жінок-Мироносиць села Почапинці Православної Церкви України Тернопільсько-Бучацької Єпархії, настоятелем якої є духівник Фонду пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія, митрофорний протоієрей Роман Будзинський, колишній секретар та душерозпорядник спочилого Предстоятеля Української Автокефальної Православної Церкви Митрополита Київського і всієї України Мефодія (2000-2015).

Шанування святинь і святих мощей є давньою традицією християнства, по всьому світу існує безліч свідчень про чудеса біля мощей православних святих. Митрофорний протоієрей о.Роман (Будзинський) розповів про те, яку духовну користь приносить поклоніння святим мощам, і чому проявлені  чудеса не піддаються логічному поясненню.

Духовна користь від поклоніння святим мощам не може піддаватися логічному поясненню, оскільки є проявом божественної благодаті. Міркування про те, чи існує духовна користь від поклоніння святиням, не підлягають логічному аналізу. Коли люди бачать такі благословенні святині, то по своїй вірі вони, безумовно, отримують від цього духовну користь. Однак, ця духовна користь проявляється по-різному. І тільки сама людина може пояснити, у чому полягає духовна користь конкретно для неї.

Говорячи про давні традиції поклоніння святим, отець Роман наводить приклад з Євангелія. «…Ми бачимо в Святому Письмі та в Діяннях святих апостолів, що навіть, коли апостол Петро проходив по дорозі, то всі мали бажання хоча б доторкнутися до нього. А ті, хто не могли цього зробити, намагалися стати там, де на них могла б потрапити хоча б тінь від його одягу, і навіть від цього отримували благодать, і це все зафіксовано у Святому Письмі. Наскільки ж велику благодать ми отримуємо від мощей тих святих людей, які виконали Заповіді Євангелія і досягли стану святості і обоження», – каже отець Роман.

Також отець Роман, розповів про подію яка має надзвичайне значення для життя очолюваної ним громади та всіх прочан – перебування святих мощей рівноапостольної мироносиці Марії Магдалини, преподобних і богоносних отців Іова Почаївського (+1651)Іоана Київського (+1902)Кукша Одеського (+1964)Олексія Карпаторуського (+1947)Феофіла Китаївського (+1853)Варсанофія Херсонського (+1954)Іова Угольського (+1985)Амфілохія Почаївського (+1971)Ілія Макіївського (+1946)Гавриїла Афонського (+1901)Феофана Рихловського (+1977) – на Тернопільщині.

Завдяки тому, що святі мощі привозять у ту чи іншу місцевість, православним християнам надається духовна допомога. Не всі віряни мають можливість здійснювати паломництво по святим місця, а тому такі виїзди зі святими мощами – це, у тому числі, приношення для віруючих.

Прес-служба Тернопільської єпархії ПЦУ