29 червня 2019 року Божого, на запрошення архієпископа Тернопільського і Бучацького Тихона, Кафедральний Собор Різдва Христового в м. Тернопіль вперше відвідав Митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський, керуючий Переяславсько-Вишневською Єпархією Православної Церкви України ОЛЕКСАНДР (Драбинко).

Високопреосвященнійший Олександр (Драбинко) молитовно долучився до святкування чудотворної і шанованої на Тернопільщині ікони Пресвятої Богородиці та очолив панахиду на могилі Блаженноспочилого Митрополита Мефодія (Кудрякова) Предстоятеля Української Автокефальної Православної Церкви (2000-2015).   

У 2015 році, Блаженніший Мефодій (Кудряков) задекларував свою останню волю, як Предстоятель Української Автокефальної Православної Церкви, у Заповіті Духовному незадовго до власної смерті. На той час, викладена воля Владики Мефодія, була для всіх очевидною нездійсненою мрією, проектом, якому ніколи не судилося бути реалізованим. Та те, що «неможливе для людей – можливе для Бога» – каже Спаситель.

Сьогодні Україна здобула таку бажану, виплекану молитвами і окроплену кров’ю Церкву – Єдину Автокефальну Православну Церкву України, ми отримали визнання Матері-Церкви з благословення Його Всесвятості Всесвятійшого Патріарха Вселенського Варфоломія, за одним престолом  підносять свої молитви ієрархи ще донедавна різних конфесій. Чи ще рік тому, хтось міг подумати, що це буде можливо, що ми віднайдемо цей справжній скарб – єдність?!!

«…Усе життя ми шукаємо єдності. Єдності зі своїми друзями та родичами, єдності зі своїм народом, єдності зі світом, у якому живемо, зрештою, єдності з Творцем цього світу й усього сущого. Однак справжня єдність із іншими можлива лише через єдність у Христі Ісусі, Єдинородному Божому Слові, Яке зійшло на землю заради нашого возз’єднання з Небесним Отцем. Через Причастя Чесних Тіла і Крові Христових ми стаємо Церквою, стаємо єдиним церковним тілом. Так, через жертву таємничого Божого Агнця, возз’єднується у Церкві людський рід…» – писав Митрополит Київський і всієї України Мефодій Предстоятель Української Автокефальної Православної Церкви (2000-2015); за матеріалими опублікованими в книзі «Один народ, одна мова, одна церква»: вибрані праці до 15-річчя Предстоятельства (2000-2015) – видавничий відділ Фонду пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія, 2015 рік.

Дорогі браття і сестри, будьмо ж мудрими та смиренними будівничими єдиної помісної Церкви. Поважаймо один одного та наших церковних ієрархів. Звертаймо молитви до Господа, аби з Його ласки в Україні якнайшвидше запанував мир!

Прес-служба Тернопільської єпархії ПЦУ