Триває досудове розслідування, священнослужителю загрожує в’язниця.

Служба безпеки України викрила одного з настоятелів храму УПЦ МП. Священнослужитель називав українців, які святкують Різдво 25 грудня, «безбожниками-сатаністами».

За матеріалами СБУ розпочато кримінальне провадження за ознаками порушення рівноправності громадян через проповідь.

Лінгвістична експертиза підтвердила наявність у проповіді ознак приниження національної честі і гідності, розпалювання національної та релігійної ворожнечі та ненависті, образи почуттів громадян у зв’язку з їхніми релігійними переконаннями.

© СБУ

Фото: СБУ

Досудове розслідування здійснюється Національною поліцією за ч. 1 ст. 161 Кримінального кодексу України.

Нагадаємо, Україна в межах обміну полоненими 14 грудня передала Росії священника УПЦ МП. Він отримав вирок за державну зраду. Священнослужителя обміняли на громадянина США, який допомагав українцям.

Днями відбувся черговий обмін полоненими – Україна повернула додому 64 захисники, які воювали на Донеччині та Луганщині. Причому в рамках обміну полоненими Україна передала російській стороні священика УПЦ Московського патріархату, який отримав вирок за державну зраду.

Але ж у нас є зрадник не лише серед священиків московського патріарату.

І про цю кандидатуру на обмін десятків наших воїнів з рашистського полону знають усі – це Петранюк Тарас Іванович – архієпископ Тихон, керуючий Тернопільсько-Бучацькою єпархією УПЦ/ПЦУ – перший і поки єдиний архієрей, офіційно звинувачений у державній зраді України, щодо якого Державним Бюро Розслідування внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

От тільки не вистачає рішучості і політичної волі нашим спецслужбам, які чомусь дуже жалісливі до священиків ПЦУ/ УПЦ на кшталт пройдисвіта Тихона-Петранюка…