У четвер, 28 липня, Україна вперше відзначає День державності, який було започатковано минулого року. Відповідний указ президент Володимир Зеленський підписав під час урочистого засідання Верховної Ради, присвяченого Дню незалежності України.

День української державності відзначається того ж дня, що й День хрещення Київської Русі – України. Точкою відліку української державності Зеленський запропонував вважати рік заснування Києва – столиці Київської Русі – України, яку «недаремно вважають місцем, де все починалося».

«Тут починалося православ’я, тут узяла початок старослов’янська мова, правонаступницею якої стала сучасна українська мова. Тут розпочалася і наша державність», – сказав президент.

Напередодні Дня української державності Зеленський записав відеозвернення, в якому зазначив, що цього року свято відзначається в умовах повномасштабного вторгнення Росії. Але відзначається всупереч усьому, бо Україну не зламати.

«День Української Державності затверджуватиме зв’язок українців, які мешкають зараз, з багатьма поколіннями нашого народу. Понад тисячу років досвіду українців у державотворенні, нашій культурі, нашій самобутності, українському характері.

Зараз у багатьох подвигах наших воїнів, у мудрості наших людей у боях, навіть просто у розмовах звичайних українців про те, що відбувається, ми можемо побачити, ми можемо почути та зрозуміти приклади таких самих характерів, але сотні років тому. Можемо побачити приклади такої ж хоробрості, такого ж ставлення до життя, і, найголовніше, – ставлення до України та до ворога.

Лише ті, хто зовсім не знає правди історії і зовсім не відчуває її сенсу, могли ухвалити рішення атакувати нас. Після всього, що пройшов наш народ, після всього, чого ми навчилися за сторіччя. Українці ніколи не віддадуть своєї незалежності. І не зламаються зсередини, як це бувало неодноразово. Не цього разу!», – заявив президент.