Сьогодні, 26 серпня, на сесії Тернопільської обласної ради депутати розглянули близько двохсот питань. Одним з рішень було  врегулювання діяльності Української церкви московського патріархату. Рішення одноголосно підтримали 48 депутатів.

Також депутати звернулися до Міністерства юстиції – надати право державним реєстраторам релігійних організацій обласних державних адміністрацій проводити державну реєстрацію юридичних осіб – релігійних організацій незалежно від їх територіального розташування.

“Важливе питання для Тернопільщини – це реєстратор. Під час війни немає  можливості пройти спеціальні курси для держреєстраторів. Востаннє спеціальне тестування Мін’юст проводило у липні 2021 року. Як наслідок, ми не маємо реєстратора, який би мав доступ до здійснення державної реєстрації релігійних організацій. 

Тобто наші релігійні громади, які переходять з московського патріархату до Православної церкви України не можуть діяти у правовому полі як юридична особа. І ці всі конфлікти на рівні громад, пов’язані з тим, що парафіяни МП кажуть, ми зареєстровані, а ви ні. Якщо буде ухвалений принцип екстериторіальності, ми зможемо реєструвати свої релігійні громади у будь-якому місті України”, – зазначив Володимир Труш.