Блаженніший Митрополит Володимир відповідає на запитання про страждання у світі та кінцеву мету, яка виправдовує наше терпіння. Він стверджує, що знаходить відповідь у Хресті Господньому, де Ісус Христос переміг смерть та страждання. Митрополит ділиться думкою, що наші життєві хрести можуть мати значення для нашого спасіння, якщо ми їх співвідносимо з Хрестом Господнім і намагаємося приймати труднощі з терпінням та надією на Божу допомогу.

Він знаходить відповідь у Хресті Господньому та ділиться думкою про значення наших життєвих хрестів

Якщо Бог добрий і володіє всім, то чому у світі так багато страждань? Чи є якась кінцева мета, яка виправдовує наше терпіння?

Відповідь на ці запитання ми знаходимо у Хресті Господньому. Ми не станемо перебільшувати наші страждання, якщо згадаємо Розіп’яту на Хресті Досконалу Боголюдину, Яка всім Своїм єством бажала творити лише добро, а світ засудив Її за це до смерті на хресті. Значить і нам, яким далеко до досконалості, ніяк не уникнути своєї частки страждань.

Але ми також бачимо, що Хрест Христовий це ворота, через які Господь здобув перемогу, на третій день після смерті на Хресті Він воскрес, і вже ні смерть, ні страждання над Ним влади не мали.

І наші життєві хрести можуть мати значення для нашого спасіння настільки, наскільки ми їх співвідносимо з Хрестом Господнім. Коли ми намагаємося приймати труднощі з терпінням, з надією на Божу допомогу, вони ведуть нас до досконалості. Скорботи даються навіть найкращим із людей, бо Бог, посилаючи випробування, благословляє, Він випробовує скорботами тільки для того, щоб благословити.

Джерело – Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Володимира