Митрополит Української Православної Церкви (Московського патріархату) з Буковини отримав підозру за розпалювання міжрелігійної ворожнечі. Служба безпеки та поліція виявили, що настоятель монастиря систематично висловлював зневажливі коментарі щодо Православної Церкви України, що призводило до образи релігійних почуттів вірян та загострення ситуації в регіоні. Проведена лінгвістична експертиза підтвердила факти злочинної діяльності. Розглядається питання про запобіжні заходи, а розслідування триває з метою встановлення всіх обставин злочину. Випадок підкреслює важливість міжконфесійного миру та поваги до релігійних переконань кожного громадянина.

СБУ та поліція розкрили злочинну діяльність настоятеля монастиря

Митрополит Української Православної Церкви (Московського патріархату) з Буковини став об’єктом підозри, щодо розпалювання міжрелігійної ворожнечі. За даними Служби безпеки (СБУ) та Національної поліції, настоятель Свято-Вознесенського чоловічого монастиря Чернівецько-Буковинської Єпархії УПЦ (МП) систематично висловлював зневажливі коментарі щодо Православної Церкви України, називаючи її “церквою антихриста” та “сатанинською”. Ці провокаційні висловлювання призводили до образи релігійних почуттів вірян та загострення внутрішньої обстановки в регіоні.

Після проведення лінгвістичної експертизи, яку ініціювала СБУ, були підтверджені факти злочинної діяльності цього клірика. За матеріалами Служби безпеки, митрополиту було повідомлено про підозру за порушення частини 1 статті 161 Кримінального кодексу України, яка стосується порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної, регіональної належності, релігійних переконань, інвалідності та інших ознак.

На даний момент розглядається питання щодо обрання запобіжного заходу, а розслідування триває з метою повного встановлення обставин злочину. Комплексні заходи для припинення цієї злочинної діяльності були проведені спільними зусиллями співробітників СБУ та Національної поліції в Чернівецькій області під процесуальним керівництвом окружної прокуратури.

Цей випадок свідчить про важливість збереження міжконфесійного миру та поваги до релігійних переконань кожного громадянина. Органи влади та культурні установи мають сприяти толерантному та взаєморозумінню серед різних релігійних спільнот, щоб забезпечити гармонію та спокій у релігійній сфері країни.