Митрополит УПЦ МП, Євлогій, викликав бурхливі обговорення, обвинувачивши українську владу в агресії проти церкви та віруючих. Його звинувачення стали сенсаційними.

Євлогій назвав владу “звіром” та визнав війну проти церкви

24 жовтня 2023 року

Митрополит Української Православної Церкви Московського патріархату (УПЦ МП) Сумський і Охтирський Євлогій висловив заяву, в якій назвав українську владу “звіром” і ствердив, що вона веде війну проти святих та має намір перемогти їх. Його звернення було опубліковане на Главкомі.

Митрополит Євлогій висловив обурення тим, що “невірні” люди визначають канонічний статус УПЦ МП і вважають їх ворогами. Він також порівняв сучасну Україну з Радянським Союзом, стверджуючи, що нація переслідує віру.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Митрополит закликав вірян “переходити в катакомби” і продовжувати свою місію, навіть якщо храми будуть втрачені. Коментарі під відео були вимкнені, щоб уникнути обурення вірян і можливих суперечок.

Нагадаємо, що раніше митрополит Євлогій видав розпорядження припинити поминання патріарха Московського на богослужіннях в їхній єпархії через події на Сході України. Однак в подальшому він вибачився перед патріархом Російської церкви.