Митрополит Тернопільський і Кременецький Нестор звершив церковний обряд з читанням страсного Євангелія від апостола і євангеліста Луки на третій Пасії у п’ятницю ввечері під час Великого посту. Цей обряд є складовою частиною Великого посту та є важливим для християн. На церемонії співслужили клірики собору, а чин є пізнім за часом свого виникнення та був складений в середині XVII століття Київським митрополитом Петром (Могилою).

У каплиці кафедрального собору святих Костянтина і Єлени в Тернополі

Митрополит Нестор відзначив третю Пасію під час Великого посту
18 березня 2023 року, Тернопіль – У каплиці кафедрального собору святих рівноапостольних Костянтина і Єлени в Тернополі, митрополит Тернопільський і Кременецький Нестор звершив третю Пасію у час Великого посту. Він відправив церковний обряд з читанням страсного Євангелія від апостола і євангеліста Луки.

На церемонії, яка відбулася в п’ятницю ввечері, співслужили клірики собору. Цей чин є пізнім за часом свого виникнення та був складений в середині XVII століття Київським митрополитом Петром (Могилою), який є творцем також інших літургічних форм.

Під час Пасії читають місця з Євангелія, які розповідають про страждання Христові. Цього року на третій Пасії читали 22-гу і 23-ту глави Євангелія від Луки. Такі відправи Пасії є складовою частиною Великого посту та є важливим обрядом для християн.