Сьогодні в Миколаївському соборі Кременця відбулася багатозначна подія – українська молитва вперше пролунала за останні 191 рік, відкриваючи нову сторінку в історії православної святині та позначаючи день Святого Миколая.

Українська молитва лунає у Свято-Миколаївському соборі після 191 року мовчання

Сьогодні, у святковій атмосфері Свято-Миколаївського собору в Кременці, зігрітому величним духом віри та патріотизму, відбулася історична подія – Богослужіння автокефальною Українською Православною Церквою (ПЦУ).

Переплетінням часів та подій ця подія стала символічним кроком у відродженні духовності Київської Церкви.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

На фоні древніх стін, що несуть свідчення вікових традицій, лунала українська молитва вперше за останні 191 років. Саме 6 грудня 1832 року Миколаївський собор, багатий історією та духовним спадком, опинився під московським пануванням.

Сучасні події привнесли здавалось неможливе, відбулось велике свято – українське богослужіння до дня святого Миколая, що водночас стало символом єднання і пам’яті. У цей день мабуть не випадково, українці відзначають також День Збройних сил України, віряни та духовенство молилися за благословення для українських воїнів, які стоять на захисті вітчизни, справедливу перемогу та повернення кожного, хто в полоні чи депортований, біженець чи безвісті втрачений.

Сьогодні українська нація зробили великий крок і цей крок відбувся завдяки наполегливості та вірі наших людей. Митрополит Тернопільський і Кременецький Нестор Писик та духовенство-служителі храму вклали всі сили в свої молитви в кожне слово, відкриваючи нову сторінку у релігійній історії Кременецького краю.

Ця подія, навіть із зовнішнього погляду, не лише призвела до відродження мови та віри, але і пройняла серця вірян єднанням і невичерпною силою віри у майбутнє України. Богом благословенна українська земля продовжує підтверджувати свою історичну та духовну непереможність.

Вітаємо всіх українців з ще однією стратегічно важливою перемогою на шляху до визволення України від російського ворожого впливу!