Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній 14 квітня 2023 року звершив у кафедральному Свято-Михайлівському Золотоверхому соборі столиці Велику вечірню з чином винесення Плащаниці.

Його Блаженству співслужили митрополит Сімферопольський і Кримський Климент, архієпископ Луганський і Старобільський Лаврентій, архієпископ Вишгородський Агапіт, єпископ Васильківський Єфрем, в. о. намісника Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври архімандрит Авраамій, братія Золотоверхої обителі та запрошене духовенство.

За богослужінням Предстоятель автокефальної Української Православної Церкви виголосив першосвятительське слово перед святою Плащаницею.

У Страсну і Велику п’ятницю на середину храму за звичаєм в обідню пору виносять святу Плащаницю із зображенням Господа нашого Ісуса Христа, Який лежить у гробі. Після виносу Плащаниці читається канон «Плач Божої Матері».

«Горе мені, Чадо моє, горе мені, Світе мій», – скорботно тужить Церква від імені Пресвятої Богородиці, споглядаючи жах Страсних днів. «Життя вічне, як помираєш?», – здивовано запитує свого Сина й Бога Приснодіва.

У Страсну п’ятницю згадуються страждання і Хресна смерть Спасителя Ісуса Христа. Саме в цей день Страсного тижня піст є особливо суворим.

Пресслужба Київської Митрополії
Української Православної Церкви (ПЦУ)