В день відзначення величного і радісного свята Різдва Христового, 7 січня 2021 року, Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній звершив Божественну літургію в кафедральному храмі Православної Церкви України – Свято-Михайлівському Золотоверхому соборі.

Його Блаженству співслужили намісник монастиря архієпископ Вишгородський Агапіт, єпископ Шепетівський Адріан, всечесна братія Золотоверхої обителі та запрошене духовенство.

Після прочитання Євангелія архієпископ Агапіт зачитав Різдвяне послання Предстоятеля помісної Української Православної Церкви преосвященним архіпастирям, боголюбивим пастирям, чесному чернецтву та всім православним вірним України.

Згодом лунала всеукраїнська молитва за припинення пошесті згубної (епідемії).

На завершення урочистої відправи Митрополит Епіфаній звернувся до присутніх з першосвятительським словом. Зокрема, Його Блаженство сказав, що сьогодні ми по справжньому радіємо, збираємося і молитвою прославляємо новонародженого Христа Спасителя, а простими і доступними словами колядок «Бог предвічний народився» і «Нова радість стала» долаються межі богослів’я.

Владика зазначив, що ми радіємо і молимося до Бога, щоб Він був щедрий до нас і в цьому році, і хоч у нашому житті буває багато випробувань, але ми переконані, що Господь, Який приходить у світ заради нас, буде допомагати нам і надалі торувати нелегкий шлях до спасіння.

Предстоятель також нагадав про 2-гу річницю з часу вручення Патріаршого і Синодального Томоса про автокефалію, вказавши, що ця подія назавжди увійшла в нашу новітню історію. Ми маємо свою незалежну помісну Церкву, молимося зрозумілою рідною мовою, не заперечуючи при цьому, щоб інші також молилися своєю рідною і зрозумілою мовою.

На завершення Митрополит Епіфаній висловив впевненість у тому, що з Божою допомогою ми отримаємо духовну перемогу над гріхом, досягнемо справедливого миру й перемоги у неоголошеній війні на Сході України та здолаємо пандемію коронавірусної хвороби, яка стоїть на перешкоді нашому спілкуванню.

Підсумовуючи, Предстоятель закликав і надалі йти шляхом правди, єднання та молитви, оприсутнюючи величну подію Різдва Христового.

Закінчилася святкова відправа спільним прославленням народження Спасителя традиційною колядкою «Нова радість стала».

Джерело Пресслужба ПЦУ