У Прилуках митрополитом Епіфанієм освячено храм і виголошена проповідь-заклик до збереження віри та надії в часи україно-російської війни. Предстоятель автокефальної УПЦ (ПЦУ) підкреслює важливість будівництва та реконструкції храмів як виразу вдячності Богу і засіб відповіді на випробування війни.

Оновлення Храму: Благословення та Символ Вдячності

Сьогодні наше серце наповнене великою радістю, адже ми спільно звершили оновлення храму в Прилуках Чернігівської області, освятивши у ньому центральний престіл на честь Різдва Пресвятої Богородиці.

Побудова й оновлення храмів Божих – це один зі способів, якими ми виявляємо свою вдячність Господу за те, що Він благодіє й опікується нами. У цей непростий час, час великих страждань і горя, яких зазнає наш народ через війну, принесену ворогом на українську землю, для багатьох безнадія і відчай стають особливою спокусою. Та ми продовжуємо опиратися їй і підносимо молитви, аби Господь був і надалі милостивим до нас.

Безперечно, коли ми є свідками горя та страждань через втрату рідних і близьких, через смерть невинних, через руйнування, яких завдає російська імперія зла – зростає і спокуса відчаю та зневіри. Але маємо пам’ятати: Бог не полишає нас. Його милосердя не обмежується лише цим світом. І ті, хто зазнав невинних страждань, уподібнюються до Самого Спасителя, Який невинно постраждав. А тому, за свідченням Писання, будуть і прославлені з Христом.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Однак не лише у майбутньому віці Бог явить всю велич Своєї любові – Він і у світі цьому являє її, зупиняючи дію зла, викриваючи і караючи його носіїв. І як над злочинцями та тиранами минулого Бог звершив суд, так суд і немилосердне осудження чекає і на нинішніх злочинців, катів та вбивць, а особливо – на їхнього вождя, кремлівського тирана.

А всі, хто у нинішні темні часи не втрачає надії, бореться зі злом, чинить справи милосердя для ближніх, уповає на Бога і довіряє Йому – не будуть залишені чи осоромлені.

Тож нехай Господь кожного з нас оберігає від спокуси відчаю, безнадії та зневіри. І силою Своєю нехай наблизить перемогу правди та явить всім могутність Свою. Щоби і нинішнє покоління, бачачи великі діла Божі, укріпилося у вірі. Амінь.