Сьогодні Перший серед Предстоятелів Православ’я, Архієпископ Константинополя–Нового Риму і Вселенський Патріарх Варфоломій, святкує свого небесного покровителя. Українська Православна Церква та український народ щиро вітають Його Всесвятість – справжнього духовного лідера православних християн у всьому світі, мудрого, справедливого, мужнього і духовно сильного Пастиря, і друга України. Це повідомлення виражає глибоку любов, повагу і вдячність за відновлення справедливості та незалежної Помісної Православної Церкви України, а також передає подяку від усього побожного українського народу за безцінну підтримку, що виявляла і продовжує виявляти Вселенська Патріархія в цей важкий час воєнних випробувань.

Вираз глибокої вдячності та найтепліші побажання Його Всесвятості від українського народу та митрополита Епіфанія Предстоятеля УПЦ (ПЦУ)

Сьогодні День свого небесного покровителя відзначає Перший серед Предстоятелів Православ’я – Архієпископ Константинополя–Нового Риму і Вселенський Патріарх Варфоломій. Від повноти Православної Церкви України та від себе особисто щиросердно вітаю Його Всесвятість – справжнього духовного лідера православних християн у всьому світі, мудрого, справедливого, мужнього і духовно сильного Пастиря, друга України.

Засвідчую глибоку любов, повагу і вдячність за відновлення справедливості й утвердження незалежної Помісної Православної Церкви України як давньої апостольської за часом заснування, але наймолодшої в Диптиху Помісних Церков-Сестер. А також від імені усього побожного українського народу передаю щиру подяку за всю неоціненну підтримку, яку виявляв і продовжує виявляти Вселенський Патріарх до українців в нинішній час тяжких випробувань війною.

Дякуємо, Ваша Всесвятосте, що залишаєтеся чуйним до нашої біди, що відверто й одразу засудили російську агресію, чітко визначивши це зло як «диявольську війну». Дякуємо, що повсякчас молитовно й дієво допомагаєте нашому багатостраждальному народу, що ми відчуваємо підтримку Церкви-Матері.

Тож прийміть від усіх нас глибоку вдячність і найтепліші побажання. Нехай Господь за молитвами Вашого небесного покровителя, святого апостола Варфоломія, благословляє Вас миром й усіма благодатними дарами, нехай укріпляє Вас добрим здоров’ям і натхненням на подальше довголітнє й успішне служіння Церкві і людству!