Митрополит Епіфаній з автокефальної Української Православної Церкви очолив молебень у кафедральному соборі на честь преподобної Параскеви Сербської у Чернівцях. Участь у богослужінні взяли представники церковних і цивільних влад, а також численні віряни. Митрополит висловив подяку та наголосив на нових відповідальностях, зокрема, звернувся до нового єпископа Феогноста, якому покладено велику місію на Чернівецькій кафедрі.

Подяка і відповідальність: Митрополит Епіфаній у Чернівцях

Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній 9 лютого 2024 очолив у Чернівцях молебень у кафедральному соборі на честь преподобної Параскеви Сербської.

Предстоятелю автокефальної Української Православної Церкви співслужили митрополит Івано-Франківський і Галицький Іоасаф, архієпископ Кіцманський Онуфрій, архієпископ Кам’янець-Подільський і Новоушицький Герман,  архієпископ Хмельницький і Шепетівський Павло, єпископ Чернівецький і Буковинський Феогност, єпископ Чернігівський і Ніжинський Антоній та місцеве й запрошене духовенство.

За богослужінням молилися голова Чернівецької обласної військово-цивільної адміністрації Руслан Запаранюк, інші представники місцевої влади та велика кількість вірян.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Наприкінці відправи Його Блаженство звернувся до присутніх зі словом.

Митрополит Епіфаній засвідчив щиру подяку всім, хто трудився і нині трудиться на славній Буковинській землі. «Адже те, що ми маємо зараз, це плід праці багатьох архієреїв, духовенства і вірних нашої помісної Української Православної Церкви. Бо відроджена Українська Церква діє на Буковині вже більше трьох десятиліть. Щира подяка і повага їм за їхнє служіння», – зазначив Предстоятель.

Він також привітав преосвященного єпископа Феогноста з відповідальним призначенням на Чернівецьку кафедру, адже колись розділені 3 єпархії об’єдналися в єдину велику єпархію.

«Тому на Вас, владико, покладається велика відповідальність бути добрим архіпастирем для духовенства та вірних Буковинської землі. Ви хоча й молодий, але енергійний і маєте певний досвід архієрейського служіння – це важливо. Тож нехай Господь дарує вам сили й наснагу і надалі трудитися, вірно служити інтересам своєї громади», – побажав Митрополит Епіфаній.


Пресслужба Київської Митрополії
Української Православної Церкви (ПЦУ)