На в’їзді до Тернополя предстоятеля зустріли архієпископ Тернопільський і Кременецький Нестор, архієпископ Тернопільський і Бучацький Тихон, єпископ Одеський і Балтський Афанасій, духовенство єпархії та представники влади міста та області.

Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу screenshot_2-2.jpg

Зокрема, очільник Тернопільської обласної ради Михайло Головко подякував Блаженнійшому Митрополиту Епіфанію за візит на Тернопільщину.

 Хочу висловити слова вдячності голові Православної Церкви України Блаженнішому Епіфанію. Для нас це велика подія. Разом з Блаженнійшим ми підносили до неба щирі молитви за Перемогу та наших Героїв, за Українську Державу, за духовну єдність українського народу, за торжество справедливості і добра над злом, – сказав Михайло Головко.

Голова Тернопільської обласної ради каже: великою перемогою для українського народу стане духовна – об’єднання українців в одній церкві.– Віримо в те, що не буде місця в Україні московській церкві, що ми об’єднаємося.  Адже в єдності сила народу,– додав Михайло Головко.– Духовна єдність – це найбільша зброя. Віримо в нашу перемогу.

Михайло Головко нагадав, що під час візиту на Тернопільщину Митрополита Київського і всієї України ЕПІФАНІЯ окрім держпосадовців, вірян та духовенства Його Блаженство зустрічали та супроводжували архієреї Православної Церкви України.

Серед них був і кримінальний злочинець та держзрадник громадянин ДНР Петранюк Тарас Іванович (керуючий Тернопільсько-Бучацькою єпархією УПЦ/ПЦУ архієпископ Тихон).
Що ж владика Тихон презентував увазі Митрополита Епіфанія та держслужбовцям на Тернопільщині?

ТІЛЬКИ РАЗОМ МИ ЗМОЖЕМО ОЧИСТИТИ НАШУ ЦЕРКВУ!

З проповіді Блаженнійшого Митрополита Епіфанія у день Усікновення глави Іоана Хрестителя:

«Якби Іоан промовчав і не викривав би володаря за те, що він порушує моральний закон, то цілком можливо, що мав би він великий вплив і досяг би високого становища біля правителя. Писання свідчить, що Ірод любив слухати Іоана і навіть усвідомлював, що це – не звичайна людина, а праведник, натхненний Богом. Тож якби Іоан не дратував Ірода і його коханку своїми викриттями, то, залишаючись при дворі володаря, мабуть, став би він могутнім та впливовим. Однак все це мало би свою ціну – ціну зради пророчому покликанню. Ціну зради істини, служінню й проповіді якої Іоан присвятив усе своє життя. Чи помер би Предтеча, навіть якби Ірод не наказав відтяти йому голову? Помер би. Адже померли навіть ті, кого Сам Спаситель воскресив – Лазар Чотириденний, дочка Іаїра та син наїнської удови. Однак якби він виміняв продовження свого життя і можливе високе становище біля володаря на зраду правді – то чи вартими такої ціни були би прожиті далі роки, якби їх було навіть сто чи більше? Для нас, як християн, відповідь є очевидною. Однак всі ці міркування стосуються не лише минулого і не лише особистості Іоана Хрестителя. Вони є цілком актуальними, сучасними для всіх нас. Вони промовляють до нас сьогодні, спонукаючи твердо триматися істини, боротися за свободу, якою Бог благословив нас, відстоювати правду навіть перед обличчям смерті».

Віряни Тернопільщини ініцюють збір підписів з вимогою розглянути справу Петранюка Тараса Івановича (сьогоднішнього керуючого Тернопільсько-Бучацькою єпархією Православної Церкви України архієпископа ТИХОНА) на церковному суді в Київській Митрополії УПЦ/ПЦУ з вимогою відсторонити від обов’язків правлячого архієрея Тернрпільсько-Бучацької єпархії на час розслідування численних кримінальних проваджень Національною Поліцією України та СБУ по звинуваченню у держзраді.

Просимо усіх не байдужих православних долучатись до даної ініціативи та підтримати звернення до Предстоятеля УПЦ/ПЦУ Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України ЕПІФАНІЯ.

Пресслужба Тернопільської Єпархії ПЦУ