За благочестивим звичаєм, до святих Адріана та Наталії, яких сьогодні вшановує Православна Церква, моляться за збереження подружжя та злагоду в родині. Публікуємо для Вас молитви за родину.

МОЛИТВА ХРИСТИЯНСЬКОГО ПОДРУЖЖЯ

Господи Боже наш! Піклуючись про спасіння людей, Ти завітав до Кани Галілейської і цим показав чистоту шлюбу. Сам і нині чад Твоїх цих (імена), яким Ти дозволив з’єднатися одне з одним, збережи в злагоді та однодумності, чесним шлюб їх яви, ложе їхнє неоскверненим збережи, допоможи їм провадити життя в непорочності і сподоби їх дожити до глибокої старості та з чистим серцем виконувати заповіді Твої. Бо Ти єси Бог наш, Бог Милості і Спасіння, і Тобі ми славу возсилаємо з Предвічним Твоїм Отцем, і Всесвятим, і Благим, і Животворчим Твоїм Духом нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

МОЛИТВА ЧОЛОВІКА

Небесний Отче, Ти сказав у раю, що не добре чоловікові самому жити на світі. Ти створив і дав йому помічницю — першу жінку, праматір людського роду — Єву. З Твоєї волі я вибрав дружину, щоб служити Тобі на землі. Дай мені ласку бути добрим чоловіком для жінки мого життя, яку Ти дав мені під час шлюбу. Допоможи мені щиро та до смерті любити її, не дозволь, щоб коли-небудь я добровільно вчинив прикрість або скривдив її. Допоможи мені панувати над собою та моїми пристрастями, щоб наше подружжя було святим та милим Тобі. Дай мені мудрість розуміння її недосконалостей, дай силу працювати для нашого спільного добра, щоб моя дружина мала все те, що добрий чоловік повинен дати їй, щоб ми одним серцем і однією душею служили Тобі на віки віків. Амінь.

МОЛИТВА ДРУЖИНИ

Милостивий Творче першої жінки, Єви, яку Ти Сам дав Адамові товаришкою життя та помічницею в його мандрівці до вічності. Допоможи мені бути гідною дружиною цьому чоловікові, з яким Ти Сам з’єднав мене в Тайні Шлюбу. Хочу бути доброю дружиною та завжди творити добро своєму чоловікові в тих речах, які угодні Тобі. Дай мені мудрість розуміти його потреби, вади і недосконалості, спокійно нести тягар подружнього життя. Бережи мене від духу світу, який затроює подружнє життя, дай мені ласку бути доброю дружиною, матір’ю та господинею, щоб через мене чоловікові було легше прославляти Тебе. Амінь.