Святійший Патріарх Філарет у єднанні з українським народом звершує молитву та панахиду. Національний музей стає святинею, де об’єднуються віра, пам’ять і надія на краще майбутнє.

В 90-ті Роковини Голодомору, Владика веде обряд в пам’ять про невинних, віддавши своє серце та молитву

У 90-ті роковини Голодомору-геноциду, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет віддав шану пам’яті невинних жертв Голодомору. Торжественна молитва, яку він звершив на території національного музею “Меморіал жертв Голодомору”, стала дотриманням і вшануванням тих, хто постраждав від цього страшного геноциду.

Щорічно в четверту суботу листопада Україна згадує трагічні події Голодомору-геноциду, який забрав життя понад 10 мільйонів людей. Спеціально організований геноцид радянською владою став найбільшою трагедією в історії України.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

На цьому важливому святковому дні, Патріарх Філарет очолив Всенічне бдіння у Володимирському кафедральному соборі м. Києва. Перед богослужінням він вшанував пам’ять жертв, вклавши квіти біля скульптури «Гірка пам’ять дитинства». Лампадки і свічки, запалені присутніми під час панахиди, символізували вічну пам’ять тим, хто став жертвою голоду.

У своєму архіпастирському слові, Патріарх Філарет згадав свої свідчення про ті страшні події і висловив впевненість у тому, що віра та надія на Бога принесуть перемогу в теперішній війні, аналогічній за своєю суттю геноцидним діянням.

У цьому контексті, 90-річчя Голодомору набуває особливого звучання, оскільки українці знову стикаються із загрозою, схожою на ту, яка існувала у часи Голодоморів. Важливо пам’ятати та вшановувати минуле, аби не допустити повторення подібних трагедій.

Пам’ять про жертв Голодоморів є живою і необхідною для збереження історичної правди та національної ідентичності. Висловлюючи поклоніння пам’яті тих, хто віддав своє життя в боротьбі за право на свободу та гідність, ми стоїмо пліч-о-пліч, надією на перемогу правди та світла.

Вперед, сповнені віри та спільної пам’яті, українці подолають труднощі сучасного часу та збережуть непорушність своєї національної духовності. Перед нами завдання пам’ятати, вшановувати та ділитися історією, яка формує наше сьогодення та визначає майбутнє.