У статті розглядається життя та смерть святого мученика Єливферія, визначного вельможі Візантії, який вибрав шлях вірності Христові над земними благами. Стаття описує його служіння Богу, випробування та мученицьку смерть за віру.

Життя і мученицька смерть вельможі Єливферія, що обрав шлях вірності Христу

15 грудня за новоюліанським церковним календарем – Православна Церква відзначає день святого Єливферія, матері його мц. Анфії та мч. Корива, єпарха (ІІ). Прп. Павла Ла-
трійського (955). Свт. Стефана, спов., архієп. Сурозького (Vііі). Собор кримських святих. Мч. Єлевферія (305 – 311). Прп. Парда, самітника (VІ).

Святий мученик Єливферій був знатним і багатим вельможею при візантійському дворі. При всіх палацових привілеях він не радів земним благам і почестям, а постійно думав про нетлінне і вічне.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Прийнявши святе Хрещення, він став щодня славити Бога співом псалмів і прикрашав своє життя добрими справами. Але один з рабів блаженного, по навіюванню диявола, доніс імператору на свого пана. Імператор пробував відхилити Єлиферія від віри Христової, але після безуспішних спроб наказав обезголовити його, а тіло кинути на поталу псам і птахам. Тіло святого взяв один священик-християнин і з почестями поховав.

Молитва до святого Єливферія:

Милосердний Господи, дивний у своїх творіннях, ми звертаємося до Тебе з молитвою, згадуючи благочестивого співспадкоємця престолу, святого мученика Єливферія та матір його Анфію. Їх, які віддали своє життя за віру, дозволь і нам долати духовні труднощі та долати сумніви наслідуючи святих пам’ять про яких сьогодні вшановуємо.

Благослови нас, як святого Єливферія, досягти високого рівня духовного удосконалення, і приведи нас до справедливості та правди словом істини. Хочемо пройти світлом твоїх заповідей, навчаючись від блаженного Еливферія жити вірою.

О, Божественно натхненний мучениче Єливферію, будь нашим посередником перед Христом Спасителем. Молися за спасіння наших душ, щоб ми могли уникнути життєвих негараздів та знайти благословення у твоїй пам’яті. Нехай наше життя буде світлим свідченням твоєї великої віри та самопожертви. Амінь.

Джерело – Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія