Молдовський митрополит Московського патріархату висловлює неповагу до України, підтримуючи збройну агресію Росії проти нашої держави.

Днями мережу Інтернет заполонило відео богослужіння, в якому митрополит Кишинева і всієї Молдови Володимир (Кантарян) в московському Сергієво-Посадському чоловічому монастирі з нагоди відзначення Дня преподобного Сергія Радонежського заявив про пряму підтримку керівництва Російської Федерації, що в умовах збройної агресії Росії проти України може негативно вплинути на релігійну ситуацію в нашій країні.

Відповідно до запису 11 жовтня молдовський ресурс TVR Moldova опублікував відеоматеріал, у якому зафіксовано, як митрополит Володимир (Кантарян) підносить молитву за верховного головнокомандувача збройними силами Росії, президента Російської Федерації Владіміра Путіна з нагоди дня народження останнього. За словами клірика, «ще молимось Тобі, Боже наш, за вождя російської держави – володимира володимировича. Дай, Боже, милості, здоров’я і многая літа. Захисти його від усіх побачених ворогів».

На даний час, дії митрополита активно обговорюються громадськістю України та представниками патріотичних сил, які засуджують таку відкриту прихильність молдовського кліру політичному керівництву Росії.

Свою відданість та служінню Російській Федерації Володимир (Кантарян) демонстрував протягом тривалого часу, за що президент Росії вручив митрополиту «Орден дружби». Церемонія нагородження відбулася 23 травня 2018 року у Катерининській залі Кремля у Москві. У підписаному указі йдеться, що нагороду митрополиту Молдови вручають «за великий внесок у збереження російської культурної та духовної спадщини в Республіці Молдова, плідну діяльність щодо зміцнення російсько-молдавської співпраці». Також в указі наголошується, що митрополит Володимир є громадянином РФ.

Але це ще не все. Як з’ясувалося, молдовський єрарх, окрім громадянства Молдови, також має паспорт громадянина України, виданий 1996 року, та паспорт громадянина України для виїзду за кордон, виданий, що цікаво, зовсім недавно – 2021 року.

Український архієпископ – він же Агент Ферзь

Зрада Петранюка − це велика кровоточива рана, яка залишить шрам на тілі нашої Церкви назавжди. Зрадницька поведінка такого архієрея, як Тихон, під час перебування в Українській Автокефальній Православній Церкві, пізніше – в помісній Українській Православній Церкві (ПЦУ) – є непристойною у житті не тільки нашої Святої Церкви, а й загалом України як Держави.

Свого часу СБУ у межах відкритого кримінального провадження щодо архієпископа Тихона, керуючого Тернопільсько-Бучацькою єпархією Української Православної Церкви (Православної Церкви України), громадянина Петранюка Тараса Івановича, внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1, ст. 111 КК України (Державна зрада, тобто діяння, умисно вчинене громадянином України на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканості, обороноздатності, державній, економічній чи інформаційній безпеці України: перехід на бік ворога в умовах воєнного стану або в період збройного конфлікту, шпигунство, надання іноземній державі, іноземній організації або їх представникам допомоги в проведенні підривної діяльності проти України – карається позбавленням волі на строк від дванадцяти до п’ятнадцяти років з конфіскацією майна або без такої).

Однак, на жаль, приголомшлива історія та сенсаційне викриття агента, завербованого органами «державної безпеки» так званої Луганської народної республіки з числа єпископату Православної церкви України, не спричинила ефективних дієвих заходів з боку компетентних органів і церковного керівництва.

Пресслужба Тернопільської Єпархії ПЦУ