29 вересня 2023 року відбудеться міжнародна наукова конференція, присвячена визначній події – 250-річчю папської коронації Почаївської ікони Матері Божої. Конференція розкриє значення Почаєва та його внесок у формування та розвиток української ідентичності і культури. Історія Почаєва в ХVIII столітті була прихована, але ця конференція має на меті привернути увагу громадськості до цього унікального місця. Засідання оргкомітету, що відбулося в Курії Тернопільсько-Зборівської Архиєпархії, свідчить про прагнення розповісти правдиву історію Почаєвської лаври всьому українському народові.

“250-річчя папської коронації Почаївської ікони Матері Божої в центрі досліджень”

29 вересня 2023 року відбудеться міжнародна наукова конференція. «Почаївський феномен: василіянський монастир Успіння Пресвятої Богородиці в історії та культурі України».

Вона присвячена 250-літтю папської коронації Почаївської ікони Матері Божої, яка відбулася у Почаєві 8 вересня 1773 року.

Це конференція відкриє для українського суспільства значення Почаєва та його внесок у формування та становлення української ідентичності і культури.

Період історії Почаєва у ХVIII столітті свідомо замовчувався представниками російської церкви, спочатку в імперську, а згодом у комуністичну добу. Мало що змінилося і у наш час. Тому ця конференція, має шанс відкрити «український Почаїв» та бути вагомим заходом на полі інформування суспільства.

Сьогодні, у Курії Тернопільсько-Зборівської Архиєпархії, в рамках підготовки до цього наукового форуму, відбулось перше засідання оргкомітету. Участь в ньому взяв заступник начальника ОВА Віктор Устенко.

“Багато українців не знають історії Почаївської лаври. Через такі локальні наукові дослідження ми можемо заглибитись у глобальну історію. Правдиву історію слід донести усім українцям. Ці глибокі наукові праці можна у майбутньому трансформувати у підручники, публіцистичні праці, у медійну сферу, щоб кожен українець знав, що наша пам’ять жива і має тяглість”-, зазначив Віктор Устенко.