Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко висловив думку про необхідність виселення підсанкційних осіб з Української православної церкви Московського патріархату з Києво-Печерської лаври, яка була передана цій церкві у безстрокове користування за часів Януковича. Намісник лаври митрополит Павло Лебідь відмовився виселятися з приміщень лаври, заявивши, що монахи не є колаборантами, а є громадянами України.

Міністр культури вимагає виселення підсанкційних осіб з Києво-Печерської лаври, але намісник лаври Павло Лебідь відмовляється покидати приміщення керуючись правами громадянина України

Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко висловив думку про необхідність виселення підсанкційних осіб з Української православної церкви Московського патріархату (УПЦ МП) з Києво-Печерської лаври. Він заявив, що передавання лаври в безстрокове користування УПЦ МП було ухвалено за часів державного зрадника Януковича, що викликає питання. Міністр також наголосив, що з моменту, коли розпочав розмову з правоохоронцями щодо використання лаври, було багато кримінальних проваджень за колабораціонізм. Після цього з’явилися підсанкційні особи з УПЦ МП, зокрема митрополити Антоній та Павло, які перебувають на території лаври. Згідно з законом, було надіслано попередження про порушення, призначена ревізійна комісія щодо використання музейних експонатів.

У свою чергу, намісник Свято-Успенської Києво-Печерської лаври митрополит Павло Лебідь заявив, що ченці УПЦ МП не мають наміру виселятися з лаври, тому що вони не колаборанти, а громадяни своєї держави. Монахи вважають, що закони на їхньому боці, тому виселення є неможливим. Він також заявив, що УПЦ МП не проти “всіх законних дій”, зокрема інспекцій але захищати Лавру будуть “до послєднєго”.

Міністр Ткаченко зазначив, що монахи можуть залишитися у приміщенні лаври, проте у якому форматі, це вже вирішиться згодом. Держава буде опікуватись цими приміщеннями, які можуть використовуватися як музей чи для проведення культурних заходів. Він також додав, що УПЦ МП може використовувати інші храми для своїх служб, але Лавра має бути передана під контроль держави.

Зараз українське суспільство дуже розділене на питання релігії та політики. Багато людей підтримують дії міністра Ткаченка, вважаючи, що лавра має бути передана під контроль української церкви, а не підсанкційної Московського патріархату. Інші ж вважають, що такі дії можуть призвести до подальшого розколу українського суспільства.

Короткий опис: Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко висловив думку про необхідність виселення підсанкційних осіб з Української православної церкви Московського патріархату з Києво-Печерської лаври, яка була передана цій церкві у безстрокове користування за часів Януковича. Намісник лаври митрополит Павло Лебідь відмовився виселятися з приміщень лаври, заявивши, що монахи не є колаборантами, а є громадянами України.