У Києво-Печерській Лаврі відбулася урочиста презентація Мазепинського Євангелія – цінного видання, знайденого у Національній бібліотеці України. Ця книга, надрукована у 1708 році на прохання гетьмана Івана Мазепи, стала символом його підтримки віруючих Антіохійського Патріархату. Презентація Мазепинського Євангелія в Києво-Печерській Лаврі була важливою подією, що підкреслила відродження спадщини та зв’язок з історією культурного діяча Івана Мазепи.

Презентація Мазепинського Євангелія: Відродження спадщини в Києво-Печерській Лаврі

«Книга Чесного Непорочного Євангелія, Світильника, що сяє й освітлює» або ж Мазепинське Євангеліє надруковане у 1708 році у місті Алепо коштом гетьмана Івана Мазепи. У такий спосіб гетьман підтримав віруючих Антіохійського Патріархату на прохання їхнього Патріарха Афанасія Даббаса ІІІ. Київський примірник Мазепинського Євангелія був знайдений Послом України у Лівані Ігорем Осташем у Національній бібліотеці України ім. В.І. Вернадського. Факсиміле Мазепинського Євангелія було надруковано 2021 року за підтримки Фонду пам‘яті Блаженнішого Митрополита Володимира, Національної бібліотеки України ім. В.І. Вернадського та Посольства України у Лівані.

23 травня 2023 року у Музеї книги і друкарства у Києво-Печерської Лаври відбулася презентація факсимільного видання Мазепинського Євангелія.

У заході взяли участь: посол України у Лівані у 2016-2022 роках Ігор Осташ, намісник Києво-Печерської Лаври архімандрит Авраамій Лотиш, керівник проєкту з видання Марина Бурдейна.

Під час презентації вперше було показано фрагмент документального фільму «Євангеліє від Мазепи».

Символічно, що з цим виданням Іван Мазепа повернувся до Києво-Печерської Лаври, яку він розбудовував і підтримував.