Стаття описує відправу малого повечір’я та Пасії, яка відбулася у кафедральному Свято-Михайлівському Золотоверхому соборі в перший тиждень Великого посту, з участю Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія та інших духовних чиновників.

Урочиста відправа зі звершенням малого повечір’я та Пасії у кафедральному соборі

У п’ятницю ввечері першої седмиці Великого посту, 22 березня 2024 року, Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній звершив мале повечір’я і Пасію з читанням страсного Євангелія від апостола і євангелиста Матфея.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Вечірнє постове богослужіння відбувалося у кафедральному Свято-Михайлівському Золотоверхому соборі столиці.

Разом з Предстоятелем автокефальної Української Православної Церкви молилися намісник Золотоверхої обителі архієпископ Вишгородський Агапіт, єпископ Васильківський Єфрем, братія монастиря та запрошене духовенство.

Пасією називається особлива церковна служба, яка відправляється чотири рази під час Великого посту. Ця відправа складається з піснеспівів страсного тижня, євангельського читання про страждання Спасителя та співу зворушливих стихир «Тебе що зодягаєшся у світло» і «Прийдіть, вшануймо Йосифа приснопам’ятного», тропаря «Коли славні ученики…» та супроводжується проповіддю на тему спасительних страждань Христових.

Джерело: Українська Православна Церква/Православна Церква України