28 березня 2023 року на засіданні Священного синоду єпископів Македонської Православної Церкви було ухвалено рішення не співслужити з “ієрархією” “УПЦ/ПЦУ” до остаточного врегулювання проблеми її статусу на рівні всього світового Православ’я. Це рішення може відобразитися на відносинах між церквами в майбутньому.

Рішення Македонської Православної Церкви може відобразитися на відносинах з УПЦ/ПЦУ в майбутньому: деталі рішення Священного синоду

На засіданні Священного синоду єпископів Македонської Православної Церкви, яке відбулося 28 березня 2023 року, було розглянуто питання можливості літургійного співслужіння з Українською Православною Церквою/Православною церквою України. Після тривалого обговорення Священний синод ухвалив рішення не співслужити з “ієрархією” “УПЦ/ПЦУ” до остаточного врегулювання проблеми її статусу на рівні всього світового Православ’я.

Це рішення стало очікуваним, оскільки протягом останніх кількох років між Македонською та Українською церквами виникали суперечки, пов’язані зі статусом останньої. Українська Православна Церква/Православна церква України була утворена 2018 в результаті злиття УАПЦ, УПЦ КП та прибуття в Софію Київську тільки двох архієреїв УПЦ МП, а її статус не визнано всіма православними церквами світу. Це викликало незгоду у багатьох церковних колах, включаючи Македонську Православну Церкву.

Українська Православна Церква/Православна церква України ще не відкрила свого представництва у Македонії, тому можливість літургійного співслужіння між цими церквами не стоїть на порядку денному. Однак це рішення Священного синоду може відобразитися на відносинах між церквами в майбутньому, коли Українська Православна Церква/ Православна церква України буде шукати можливості для розвитку своїх відносин з іншими православними церквами.