Українська Православна Церква святкує Лазареву суботу як символ найбільшого Христового чуда – воскресіння Лазаря з мертвих. Це свято нагадує кожному про можливість вічного життя та непохитну віру в Бога, Його любов та всемогутність. Це також час для роздумів, молитви та благодарності за дар життя та захист від смерті.

Це свято нагадує про віру, молитву та безмежну любов Бога до нас

Автокефальна Українська православна церква молитовно відзначає Лазареву суботу, яка є нагадуванням про одне з найбільших чудес Христа – воскресіння Лазаря. Свято відзначається напередодні Входу Господнього в Єрусалим і є символом звершення Господнього Воскресіння та перемоги над смертю.

Лазар був близьким другом Ісуса, і коли він помер, Христос був далеко від Вифанії, де жив Лазар зі своїми сестрами Марфою та Марією. Проте Христос перший дізнався про смерть Лазаря і зробив неможливе, щоб воскресити його з мертвих. Коли Христос прибув до Вифанії, Лазар вже був у гробі чотири дні.

Христос звернувся до Отця в молитві та викликав Лазара з печери, де він був похований, і той повернувся до життя. Це чудо було свідченням Господньої всемогутності та стало приводом для тих, хто раніше заперечував Христа, увірувати в те, що Він є Сином Божим.

Ця подія нагадує кожного з нас про те, що кожен має можливість вічного і блаженного життя. Христос навчав нас, що молитва та віра можуть допомогти пройти через будь-які випробування, і що Його любов до кожного з нас є безмежною.

Лазарева субота – це час для роздумів про значення віри, молитви та Божої любові у нашому житті. Вона нагадує нам, що ми можемо довіряти Богу в будь-яких ситуаціях, і що Його любов завжди поруч з нами, допомагаючи подолати будь-які перешкоди на нашому шлях до вічного життя. Це також час для благодарності за життя, яке Бог нам дав, та за Його безмежну любов до нас.

Автокефальна Українська Православна Церква святкує Лазареву суботу, як частину Великоднього циклу, який передує Великодню неділю. Це свято підготовлює нас до найбільшого і святкового дня у християнському календарі – Воскресіння Христового.

Під час Лазаревої суботи ми можемо прийняти участь у богослужіннях, які присвячені цьому святкуванню, та молитися про наше духовне відродження і благословення від Бога. Також можна згадати про тих, хто померли, і молитися за їхні душі.

Отже, Лазарева субота – це нагадування про чудо воскресіння Лазаря, яке стало символом перемоги над смертю та надії на вічне життя. Це також час для роздумів про нашу віру, молитву та Божу любов, які допомагають нам пройти через будь-які випробування та досягти вічного життя.

Молитва на Лазареву суботу:

О, Господи Ісусе Христе, Сину Божий, помилуй нас, грішних! Ми благаємо Тебе, зійди у наші серця зі своїм світлом і силою, і виклич у нас духовне відродження, як Ти викликав Лазаря з гробу. Даруй нам, Господи, мудрість і силу, щоб ми можливість довіряти Тобі в усіх ситуаціях життя і пройти через будь-які випробування з Твоєю допомогою. Даруй нам благодать, щоб ми могли служити Тобі і нашим ближнім з любов’ю і милосердям. Ми благаємо Тебе, Господи, вислухай наші молитви та даруй нам благословення на цю Лазареву суботу та наші життя. Амінь.

Джерело: Фонд пам’яті Митрополита Мефодія